wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Wstrząsające doniesienia z województwa warmińsko-mazurskiego. Policjanci zastrzelili agresywnego 32-latka w miejscowości Wydminy. To gmina Giżycko. Szczegóły i okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane. Pojawiły się już pierwsze ustalenia oraz komunikat policji.

32-latek zastrzelony przez policjantów

Informacje o śmiertelnym postrzeleniu 32-latka potwierdziła warmińsko-mazurska policja. Mężczyzna miał zaatakować funkcjonariuszy podczas interwencji.

Policja udała się na miejsce zgłoszenia o tym, że agresywny mężczyzna dobija się do drzwi jednego z mieszkań. Wszystko wydarzyło się w nocy ze środy na czwartek. Oprócz agresywnego mężczyzny w mieszkaniu przebywała także 37-letnia kobieta i jej troje dzieci. Najmłodsze roczne, dziewięcioletnie oraz 17-letnie. To właśnie wtedy mężczyzna miał zaatakować funkcjonariuszy policji. „Stwarzał poważne i realne zagrożenie dla wszystkich osób w tym miejscu.” – komentują mundurowi.

„Swoim zachowaniem zmusił funkcjonariuszy do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego i broni. Po tym jak zaatakował policjantów, narażając ich na utratę życia i zdrowia, padł jeden strzał, który niestety okazał się śmiertelny.” – czytamy w rozwinięciu komunikatu, który przekazała warmińsko-mazurska policja. Okazuje się, że mężczyzna zranił wcześniej jedną z funkcjonariuszek policji, która po zajściu wymagała pomocy medycznej.

Na miejsce śmiertelnego postrzału skierowani zostali funkcjonariusze z różnych wydziałów, którzy skrupulatnie zebrali ślady i będą wyjaśniać całe zajście. Nadzór nad tymi czynnościami sprawuje Prokuratura z Giżycka. „Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.” – komentuje policja w rzeczonym przez nas komunikacie.

źródło: Interia

Zobacz również: