atak na granicy polsko-białoruskiej

Na pograniczu polsko-białoruskim nadal jest niespokojnie. Służby właśnie poinformowały o kolejnym ataku na granicy. Było naprawdę groźnie. Doszło nawet do uszkodzenia kilku policyjnych aut.

Atak na granicy. W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie

W mediach społecznościowych pojawiła się wiadomość o kolejnym groźnym incydencie na terenie przygranicznym. Tym razem, próba siłowego, a przy tym nielegalnego przejścia na stronę polską miała miejsce w okolicach Wołki Terechowskiej. Sytuacja była na tyle groźna, iż funkcjonariuszy Straży Granicznej wsparli nawet policjanci.

Do ataku na granicy polsko-białoruskiej doszło w tym tygodniu. Migranci zaatakowali polskich mundurowych przy użyciu m.in. kamieni. Przedstawiciele służb za pośrednictwem Twittera poinformowali, iż uszkodzeniu uległy jedynie samochody. Funkcjonariusze nie odnieśli żadnych obrażeń. „Policjanci zostali zaatakowani podczas interwencji związanej z próbą siłowego przekroczenia granicy w rejonie Wołki Terechowskiej. W stronę naszych funkcjonariuszy rzucane były kamienie. Funkcjonariusze Polskiej Policji nie odnieśli obrażeń, uszkodzonych zostało kilka samochodów” – przeczytamy na profilu podlaskiej policji.

Warto dodać, iż poza informacją o ataku na granicy, służby opublikowały zdjęcia uszkodzonych pojazdów. Fotografie pokazują, iż rzeczywiście sytuacja była niebezpieczna. Strach pomyśleć, co stałoby się, gdyby kamienie trafiły nie w policyjne auta, a w któregoś z polskich mundurowych.

Z pewnością, atak na granicy w rejonie Wołki Terechowskiej pokazuje, iż na polsko-białoruskim pograniczu jest nadal niespokojnie. Straż Graniczna i wspierające ją służby nie mają łatwego zadania. Nie dość, że prób siłowego przedostania się na terytorium Polski jest sporo, to jeszcze warunki atmosferyczne z każdym dniem są coraz trudniejsze. Bez wątpienia silne mrozy i śnieg nie ułatwiają zadania naszym pogranicznikom. Podobnie jak agresywne zachowanie migrantów, którzy są podżegani przez białoruskich wojskowych.

Źródło: Twitter, wMeritum.pl

Zobacz również: