atak nożownika

Przerażające zdarzenie miało miejsce w jednym z polskich miast. Mężczyzna w czapce Świętego Mikołaja zaatakował siekierą starszą kobietę. 74-latki nie udało się uratować, zmarła na miejscu.

Przypuszczalnie zabójcą starszej kobiety był jej mąż

Wieczorem 9 grudnia w Częstochowie rozegrały się przerażające sceny. Na ulicy Kopernika sprawca w czapce Świętego Mikołaja brutalnie zaatakował 74-letnią starszą kobietę. Napastnik rzucił się na seniorkę z siekierą. „Wczoraj o godzinie 20.00 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o zabójstwie, do którego doszło w Częstochowie przy ulicy Kopernika”, „Wstępne ustalenia wskazywały, że mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy kobietę. Najprawdopodobniej zadał jej ciosy siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry” – przekazała podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji.

Niestety obrażenia starszej kobiety były na tyle poważne, iż seniorka zmarła. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili tożsamość napastnika. Następnie doszło do jego zatrzymania. Okazał się nim 78-latek. Dodajmy, że stan zdrowia sprawcy był na tyle zły, że mężczyzna trafił do szpitala. Oczywiście przez cały czas znajduje się pod nadzorem policji. „Wnikliwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliła szybko namierzyć sprawcę zabójstwa. Po około 2 godzinach kryminalni z Częstochowy zatrzymali do sprawy 78-letniego mężczyznę. Z uwagi na jego stan zdrowia, został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policjantów” – poinformowały służby.

78-letni zabójca, jeśli tylko jego stan zdrowia na to pozwoli, odpowie za swój czyn. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Dodajmy, iż przypuszczalnie napastnik był mężem zamordowanej starszej kobiety. „Jak ustaliliśmy nieoficjalnie zabójca został zatrzymany wkrótce po dokonaniu makabrycznej zbrodni, to może być były mąż denatki” – doniósł lokalny portal. „Szczegóły zapewne poznamy jutro. Śledztwo będzie prowadzone pod nadzorem częstochowskiej prokuratury, jak się jednak wydaje zgon nastąpił natychmiast, ciało kobiety zostało zmasakrowane przez napastnika” – dodali redaktorzy klobucka.pl

Źródło: klobucka.pl, Fakt

Zobacz również: