Janusz Szostak
fot. archiwum prywatne

Bardzo smutne informacje dla świata dziennikarstwa. Nie żyje Janusz Szostak. To dziennikarz śledczy, który badał między innymi sprawę tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek z 2010 roku.

Nie żyje Janusz Szostak

Janusz Szostak był także założycielem portalu Newsbook. Od początku swojej kariery związany był z Sochaczewem, gdzie wydawał takie pozycje, jak „Express Sochaczewski” oraz „Express Wieczorny”.

Stał za fundacją „Na tropie”, która zajmowała się rozwiązywaniem dotąd nierozwiązanych spraw kryminalnych. Napisał wiele książek kryminalnych. Największy sukces odniosła ta o zaginięciu Iwony Wieczorek, pod tytułem „Kto zabił Iwonę Wieczorek?”. Do końca swoich dni Janusz Szostak badał sprawę tajemniczego zaginięcia z Sopotu z nocy 16 na 17 lipca 2010 roku. Jak sam twierdził, był bliski rozwiązania tej zagadki.

„IDĄ PO WAS! Jednak nie jest tak źle, jak sądziłem. Myślę że już wkrótce można spodziewać się zatrzymań kilku osób w sprawie zamordowania Iwony Wieczorek. Jak pisałem wcześniej Prokuratura Krajowa (w ramach której działa też krakowskie Archiwum X) zleciła Wydziałowi Terroru Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej w Warszawie pewne czynności. Według moich najnowszych ustaleń będą one dotyczyły zatrzymania kilku osób związanych ze sprawą Iwony Wieczorek.” – pisał jeszcze trzy tygodnie temu Janusz Szostak.

W ostatnich dniach Janusz Szostak walczył z zakażeniem koronawirusem, o czym sam zresztą informował w mediach społecznościowych. „Niestety nic nie wskazuje na to, aby mój stan zdrowia miał się w dniu dzisiejszym poprawić.” – pisał kilka dni temu.

Janusz Szostak miał 64 lata. Świeć Panie nad jego duszą.

źródło: media, Interia

Zobacz również: