policja ustaliła szczegóły kradzieży
Foto: KPP w Nowym Targu

Czterech młodych chłopców postanowiło ukraść pieniądze. Jednak plan nastolatków nie wypalił. Poza interwencją policji, próba grabieży miała jeszcze jedno nieoczekiwane zakończenie. Oto szczegóły zdarzenia.

Policja przeprowadziła śledztwo w sprawie przestępstwa w galerii

Do komendy policji w Nowym Targu wpłynęło zawiadomienie w sprawie przestępstwa, do którego doszło pod koniec września tego roku w jednej z lokalnych galerii handlowych. Dokładnie rzecz biorąc chodziło o włamanie do automatu do gier.

Funkcjonariusze policji przeprowadzili wnikliwe śledztwo w sprawie popełnienia przestępstwa. Organy ścigania zebrały dowody, przesłuchały świadków, zabezpieczyły ślady oraz nagrania monitoringu. Podczas dochodzenia ustalono nietypowy przebieg włamania.

Policja doszła do wniosku, iż pieniądze z automatu do gier próbował ukraść 16-letni chłopak. Co ciekawe, w proceder zamieszani byli jeszcze trzej młodociani w wieku od 12 do 15 lat. Wszyscy pochodzili z Nowego Targu.

Według policji, to 16-latek zniszczył zamek w drzwiach automatu. Chłopaka osłaniał jego 15-letni kolega. Natomiast dwaj pozostali nastolatkowie stali na tzw. „na czatach”. 14 i 15-latek pilnowali, czy ktoś nie zbliża się do miejsca przestępstwa. Cała akcja młodocianych złodziei miała nieoczekiwany finał. Bowiem okazało się, iż kasetka wewnątrz automatu była zupełnie pusta.

Jak już wspomnieliśmy, całą sytuację nagrały kamery monitoringu. Materiały zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu do Wydziału III Rodzinny i Nieletnich. Co grozi chłopcom? Otóż sąd może zastosować nadzór rodzicielski lub kuratora, skierować ich do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, umieścić w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

Na koniec warto podkreślić, iż dwóch najstarszych chłopców było dobrze znanych funkcjonariuszom z Zespołu ds. Nieletnich. Nastolatkowie mieli na swoim koncie m.in. kradzieże. Dodajmy, iż 16-latek w tej chwili przebywa już w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Źrodło: KPP w Nowym Targu

Zobacz również: