Putin Łukaszenka

Cały świat z niepokojem patrzy na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Kolejne doniesienia są równie niepokojące, co poprzednie. Właśnie w mediach pojawiła się informacja, że Rosja przerzuciła na Białoruś systemy rakietowe. Taki stan rzeczy potwierdził też Aleksandr Łukaszenka.

Rosja zaopatrzyła Białoruś w systemy rakietowe

Aleksandr Łukaszenka w rozmowie z rosyjską agencją Rossija Siewodnia potwierdził, że Białoruś otrzymała już od Rosji jeden z systemów rakietowych S-400. Oficjalnym celem ma być szkolenie, jednak białoruski dyktator przyznał wprost, że system rakietowy jest w gotowości „jak najbardziej bojowej”.

„Stworzyliśmy centrum, szkolimy. Rosja dostarczyła do niego S-400. Trwa szkolenie, treningi itd.” – mówi Aleksandr Łukaszenka. „W tym centrum szkoleniowym szkolimy naszych ludzi. Chcę poprosić prezydenta Rosji, żeby ten kompleks tutaj został.” – dodaje. Na sam koniec Łukaszenka pokusił się o zaskakujące stwierdzenie. Przyznał, że system rakietowy trafił na Białoruś nie tylko celem szkoleniowym, ale też ewentualnej gotowości bojowej.

Czym jest system S-400 Triumf? To rosyjski kompleks pocisków przeciwrakietowych i przeciwlotniczych. Jego działanie i olbrzymią siłę rażenia można zobaczyć na poniższym nagraniu wideo.

źródło: Interia, PAP

Zobacz również: