wybuch gazu

Niepokojące wieści nadeszły w środę wieczorem z polskich dróg. Autobus z dziećmi w środku uderzył w drzewo. Wszystkie osoby w mniejszym lub większym stopniu zostały poszkodowane w tym dramatycznym zdarzeniu.

Wypadek autobusu w Zachodniopomorskiem. Straż pożarna zabrała głos w sprawie zdarzenia

To nie było spokojne popołudnie na zachodniopomorskich drogach. W środę 24 listopada około godziny 17:00 doszło do wypadku autokaru. Pojazd uderzył w drzewo w w miejscowości Trzebiechowo w gminie Szczecinek.

Warto odnotować, że w sumie autokarem podróżowało sześciu pasażerów, w tym czwórka dzieci. W wypadku najbardziej ucierpiał kierowca pojazdu, u którego stwierdzono liczne złamania. Poza nim, do szpitala przetransportowano jeszcze dwie inne osoby. „Autobus przewożący dzieci uderzył w drzewo. Wszyscy pasażerowie wydostali się na zewnątrz pojazdu. Kierowca z licznymi połamaniami został opatrzony przez strażaków w oczekiwaniu na Zespół Ratownictwa Medycznego”, „Do szpitala odwieziono jedną osobę dorosłą oraz dwójkę dzieci. Reszta została przekazana pod opiekę rodziców” – przekazał mediom kpt. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Wydaje się, że to cud, iż nikt nie stracił życia w wypadku autokaru. Zdarzenie wyglądało naprawdę bardzo groźnie. Na pomoc poszkodowanym ruszyły aż cztery jednostki strażackie. To właśnie strażacy jako pierwsi udzielili pomocy kierowcy, który okazał się najbardziej poszkodowany. Oczywiście, chwilę później, na miejscu zjawiło się również pogotowie ratunkowe i policja.

Na koniec warto zauważyć, iż o dramatycznym zdarzeniu drogowym poinformował polski serwis pożarniczy Remiza.pl „Przed godziną siedemnastą w miejscowości Trzebiechowo w województwie zachodniopomorskim doszło do poważnego wypadku drogowego. Z nieznanych przyczyn kierowca autobusu zjechał z drogi i uderzył w drzewo” – przeczytamy na stronie portalu.

Źródło: Twitter, Super Express, Remiza.pl

Zobacz również: