atak migrantów na granicę

Z pewnością, sytuacja na granicy z Białorusią nie ulega poprawie. Właśnie doszło do kolejnego, masowego ataku na polską granicę. O próbie nielegalnego wtargnięcia ponad setki migrantów na teren Polski poinformowała Straż Graniczna. Dodajmy, iż w sieci pojawiło się również nagranie.

Migranci są wykorzystywani przez białoruskie służby

Niestety w miarę upływu czasu sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest coraz bardziej niebezpieczna. Straż Graniczna właśnie poinformowała o kolejnej próbie nielegalnego wejścia na teren naszego kraju. Co ciekawe, migranci próbowali już po raz drugi przy użyciu siły przekroczyć granicę nadzorowaną przez służby w Dubiczach Cerkiewnych.

Straż Graniczna zamieściła nawet nagranie obrazujące ten niezbezpieczny incydent. Polscy funkcjonariusze są pewni, iż za próbą siłowego przedostania się do Polski stoją ludzie Łukaszenki. „Wczoraj tj. 21.11 na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. Atak na polską granicę nadzorowany był przez białoruskie służby” – przekazały polskie służby.

Jak zauważają nasi funkcjonariusze, migranci stają się coraz bardziej zacięci i agresywni. Niewątpliwie, bez skrupułów wykorzystuje to białoruski dyktator. Warto podkreślić, iż jego służby nierzadko dostarczają cudzoziemcom sprzęt, który ma im pomóc w sforsowaniu polskich zasieków. Oprócz tego, białoruscy żołnierze, chcąc ułatwić zadanie migrantom, często oślepiają polskich strażników laserami.

Na koniec warto odnotować, iż to kolejne bulwersujace zdarzenie na granicy polsko-białoruskiej z udziałem żołnierzy Łukaszenki. W tym miejscu przypomnijmy nagranie, na którym pijany Białorusin z bronią w ręku próbuje wymienić się papierosami z polskim pogranicznikiem. „Pijani Białorusini pod bronią pełnią służbę na granicy. To nie pierwszy taki przypadek, z którym spotkali się nasi żołnierze” – napisało wówczas w miediach społecznościowych Ministerstwo Obrony Narodowej.

Źródło: Twitter

Zobacz również: