Straż Graniczna
Straż Graniczna, Twitter

Niestety, ale zgodnie z tym, co zapowiadały polskie służby, wygląda na to, że uspokojenie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej jest tylko pozorne. Właśnie Straż Graniczna poinformowała o kolejnym ataku na granicę. Grupa kilkuset migrantów próbowała wedrzeć się do Polski.

Około 100 migrantów próbowało sforsować granicę

Tak, jak przypuszczały polskie służby, kryzys migracyjny przy granicy polsko-białoruskiej może nie zakończyć się tak wcześnie, jak większość osób myślała. Dzisiaj rano w mediach pojawiła się informacja, że wczoraj doszło do kolejnej próby sforsowania granicy. Za wszystkim stała grupa około 100 bardzo agresywnych cudzoziemców. Znamy szczegóły.

Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych informuje, że migranci zostali przywiezieni pod granicę przez białoruskie służby. Próba siłowego ataku i sforsowania zasieków polskich pograniczników przez migrantów rozegrała się w miejscowości Czeremsze.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1462318089052299264

I co ciekawe, to nie jedyna próba podczas soboty. Straż Graniczna informuje ponadto, że tylko wczoraj odnotowano 208 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Wobec 31 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Także niedziela zapowiada się niespokojnie przy granicy. Polskie służby monitorują kolejne ruchy migrantów przy granicy. Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do kolejnego ataku. Rozpoznanie polskich służb trwa 24 godziny na dobę. Dzięki temu szybko uda się lokalizować miejsca, w których gromadzą się migranci, chcący sforsować polsko-białoruską granicę.

źródło: Straż Graniczna, media

Zobacz również: