Paweł Kukiz
Foto: YouTube

Paweł Kukiz nie poprze ustawy, której projekt opracowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Polityk powiedział wprost, co myśli na temat proponowanych przez PiS rozwiązań prawnych. 

Kukiz’15 jest przeciwny kontrowersyjnej ustawie dot. weryfikacji szczepień

Od kilku dni mówi się o projekcie ustawy, która umożliwi pracodawcom weryfikację szczepień przeciwko COVID-19 u swoich podwładnych. Mało tego, niezaszczepieni pracownicy mogliby zostać przesunięci na stanowiska pracy, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem. Natomiast w przypadku miejsc pracy takich jak chociażby hospicja, kierownictwo mogłoby nawet zwolnić z pracy osobę, która nie przyjęła szczepionki.

W minioną środę posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik przekazali, że projekt wspomnianej ustawy trafi niebawem do Sejmu. Tymczasem dzień później, senator partii rządzącej Marek Martynowski powiedział, że docierają do niego sygnały jakoby niektórzy posłowie wycofywali swoje podpisy pod projektem ustawy weryfikującej szczepienie. „Co będzie dalej, nie wiem” – wyznał Martynowski. W tej sytuacji poparcie Pawła Kukiza mogłoby się okazać niezwykle potrzebne. Jednak okazuje się, że z tym może być spory problem.

Szef Kukiz’15 stanowczo odcina się od ustawy proponowanej przez posłów PiS. „Już o tym poinformowałem Prawo i Sprawiedliwość, że na pewno nie zagłosuje za ustawą, która przewiduje, że pracodawca może sprawdzać, czy ktoś był zaszczepiony, czy nie”, „Jeśli ta ustawa i tak przejdzie bez mojego udziału, to w takim razie obywatele – jako pracodawcy dla posłów – mają prawo sprawdzać, czy posłowie zostali zaszczepieni, czy nie” – oświadczył Paweł Kukiz.

W świetle słów Marka Martynowskiego, najnowsza wypowiedź Adama Niedzielskiego może być zaskakująca. Otóż minister zdrowia zaprzeczył doniesieniom senatora. „30 posłów, którzy podpisali ten dokument, nie wycofali swoich podpisów. To jest próba epatowania kolejnym szantażem” – przekonywał Niedzielski.

Co ciekawe, szef resortu zdrowia zupełnie inaczej ocenia projekt ustawy weryfikacyjnej niż Paweł Kukiz. Zdaniem Niedzielskiego, proponowane rozwiązania prawne są dobre. „Nie są próbą wprowadzania „sanitaryzmu”. To nie są rozwiązania tak daleko idące jak w Austrii czy innych krajach Europy. Są one pewnego rodzaju kompromisem, wypadkową różnych oczekiwań” – wyjaśnił minister.

Źródło: Interia.pl

Zobacz również: