Łukaszenka grozi Polsce

Chyba już wszyscy wiedzą, że Aleksandr Łukaszenka zdolny jest niemal do wszystkiego. Pokazała to sytuacja przy polsko-białoruskiej granicy, ale też jego wypowiedzi. O odcięciu gazu, o ataku na Białoruś czy ostatnia, której udzielił dla BBC. Na łamach brytyjskiej stacji telewizyjnej, białoruski dyktator ostro zaatakował Polskę.

Aleksandr Łukaszenka nie daje za wygraną. Brutalny atak na Polskę

Już kilka razy, w różnych mediach Aleksandr Łukaszenka mówił o naruszeniu białoruskiego terytorium przez polskie służby. Teraz jednak białoruski dyktator poszedł o kilka kroków dalej i zarzucił Polsce kolejne rzeczy.

„Czy wiecie, że nie można nawet skierować broni w stronę sąsiedniego terytorium?” – pytał Aleksandr Łukaszenka na łamach BBC, sugerując, co zrobiła Polka. Po chwili przeszedł do frontalnego ataku. „Dlaczego wlaliście na nasze terytorium wodę z armatek wodnych, 100 metrów z pestycydami?” – zwrócił się do Polaków.

Cóż, są dwie możliwości. Albo białoruski dyktator chyba nie śledził doniesień z granicy i tego, co wyprawiali nielegalni migranci, popychani do tego przez podległe mu służby. Albo też sam uwierzył we własną propagandę.

Taką samą narrację przyjęły białoruskie służby, które otwarcie potępiły polskie działania przy granicy. Mowa o naruszeniu terytorium Białorusi. Cóż. Każdy, kto myśli zdroworozsądkowo, widział, że polskie służby broniły granic kraju.

Wywiad Aleksandra Łukaszenki dla BBC został negatywnie odebrany przez nieprzychylne mu środowiska, a w szczególności białoruską opozycję. Uważa ona, że dawanie głosu antenowego Łukaszence jest tylko propagowaniem jego działań i dawaniem poczucia władzy. Przecież tego dokładnie pragnie białoruski dyktator. Wywiad Łukaszenki dla BBC potępiła chociażby Swiatłana Cichanouska.

źródło: BBC, media

Zobacz również: