wybuch gazu

Ważny projekt ustawy, będącej inicjatywą posłów PiS, może w ogóle nie trafić pod obrady Sejmu. Niewątpliwie takiego zwrotu akcji raczej nikt się nie spodziewał. „Co będzie dalej, nie wiem” – przyznał jeden z wnioskodawców.

Posłowie PiS wycofują swoje podpisy pod projektem nowych regulacji prawnych

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, iż lada dzień do Sejmu, a jeszcze wcześniej pod obrady sejmowej Komisji Zdrowia, trafi projekt ustawy dotyczącej weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawcę. Mówił o tym zarówno poseł PiS Czesław Hoc, jak i sam minister Adam Niedzielski.

Tymczasem w dniu dzisiejszym pojawił się niespodziewany zwrot w całej sprawie. Senator Marek Martynowski, przekazał, że część parlamentarzystów wycofuje swoje podpisy pod projektem ustawy. „Z tego, co wiem, niektórzy posłowie już wycofują się ze swoich podpisów. Co będzie dalej, nie wiem” – stwierdził Martynowski.

O tym jak bardzo zaskakująca jest ta informacja świadczy fakt, iż jeszcze dziś rano senator PiS mówił, że projekt ustawy zostanie niebawem złożony w Sejmie. Drobne opóźnienia tłumaczył natomiast względami proceduralnymi.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedna kwestia. Mianowicie Marek Martynowski podkreślił, iż nie ma wiedzy, czy projekt ustawy umożliwiającej weryfikację szczepień pracowników przez pracodawców, ma poparcie wewnątrz PiS. „Nie wiem, czy jest poparcie. Dyskusja pewnie przed nami, albo wśród kierownictwa”, „Czy ten projekt poselski był w ogóle omawiany w kierownictwie (partii), nie wiem” – tłumaczył senator.

Warto podkreślić, że inicjatywa posłów PiS od początku nie podobała się Solidarnej Polsce Zbigniewa Ziobry. Z tego powodu, chcąc przeforsować swój pomysł, partia Jarosława Kaczyńskiego musiałaby zabiegać o głosy części opozycji. Entuzjastami projektu nie są także przedstawiciele Kukiz’15. Jeden z nich, poseł Jarosław Sachajko w dosadnych słowach wypowiedział się na temat szans wprowadzenia mozliwości weryfikacji szczepień przez pracodawców. „Jest pewna szansa. Ja z podobnych szans korzystam, płacę podatek od głupoty, płacąc w totolotka i jest szansa, że wygram. Ale tak na poważnie: na razie nie widzę możliwości” – powiedział Sachajko.

Źródło: tokfm.pl

Zobacz również: