Królowa Elżbieta II
Foto: YouTube

Brytyjska monarchini wreszcie pokazała się publicznie po miesiącu przerwy. Mieszkańcy Wysp zastanawiają się, czy to oznacza, że ze zdrowiem Królowej Elżbiety II jest już wszystko w porządku. Sprawdźcie sami jak prezentowała się seniorka rodu Windsorów podczas środowego spotkania w Zamku Windsor.

Królowa Elżbieta II miała problemy z kręgosłupem. Lekarze zalecili odpoczynek

Wydaje się, że od kilkudziesięciu dni jednym z głównych tematów dyskusji na Wyspach Brytyjskich był stan zdrowia 95-letniej monarchini. Królowa Elżbieta II z powodu kłopotów ze zdrowiem musiała w ostatnim czasie ograniczyć swoją aktywność. Seniorka brytyjskiej rodziny królewskiej odwołała swój przyjazd do Irlandii Północnej. Poza tym, do skutku nie doszła również jej wizyta w Glasgow na szczycie klimatycznym. W obowiązkach zastępowali ją inni członkowie familii m.in. Książę Karol oraz Książę William z małżonką.

Kiedy wydawało się, że Królowa Elżbieta II w końcu pokaże się publicznie podczas uroczystości ku czci poległych żołnierzy, nadeszła niespodziewana wiadomość. Niecałe dwie godziny przed rozpoczęciem „Niedzieli Pamięci” poinformowano, że monarchini nie będzie jednak obecna. Powodem miało być nadwyrężenie pleców przez seniorkę.

Oczywiście natychmiast ruszyła fala spekulacji. Niektórzy sugerowali, że ze zdrowiem Elżbiety II jest naprawdę źle i być może niebawem podzieli los swojego małżonka, który zmarł na początku tego roku.

Na szczęście Królowa Elżbieta II w końcu pokazała się publicznie. W środę 17 listopada monarchini przyjęła na audiencji na zamku w Windsorze generała Nicka Cartera. Niebawem wojskowy pożegna się z funkcją szefa sił zbrojnych.

Jak wypadło to pierwsze oficjalne wystąpienie 95-letniej monarchini po miesiącu absencji?  Królowa Elżbieta II przyjęła generała Cartera stojąc. Następnie podała mu rękę i standardowo rozpoczęła nieco kurtuazyjną rozmowę. W trakcie konwersacji głowa brytyjskiej rodziny królewskiej przyznała, że odejście ze stanowiska generała jest „raczej smutne”. Z kolei wojskowy odpowiedział, iż sprawuje swoją funkcję od ośmiu lat, co jest naprawdę długim czasem.

Źródło: RMF FM, Instagram

Zobacz również: