polski żołnierz starł się z białoruskim pogranicznikiem
Foto: Twitter/Tadeusz Giczan

Nie ma dnia, aby do mediów nie docierała jakaś dramatyczna informacja znad polsko-białoruskiej granicy. Tym razem, do sieci trafiło nagranie ukazujące starcie polskiego żołnierza z białoruskim pogranicznikiem. Trzeba przyznać, iż film robi przerażające wrażenie.

Polski żołnierz użył ostrych słów pod adresem migrantów

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widać starcie polskiego żołnierza z białoruskim pogranicznikiem. Filmik opublikował pochodzący z Białorusi dziennikarz – Tadeusz Giczan. Poza wspomnianą scysją wojskowych, na materiale możemy dostrzec próby nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy przez migrantów.

Z pewnością sytuacja na wschodnich obrzeżach naszego kraju jest niezwykle stresująca. Prawdopodobnie odczuwają to członkowie naszych służb: Straży Granicznej, armii, czy też policji. „Coś bardzo złego dzieje się na polsko-białoruskiej granicy! Białoruscy żołnierze pchają imigrantów na ogrodzenie. Słychać krzyczącą kobietę, ktoś używa gazu łzawiącego. Polscy i białoruscy żołnierze krzyczą na siebie nawzajem. Mnóstwo przeklinania” – opisuje na Twitterze Tadeusz Giczan.

Dobitnym przykładem tego stanu rzeczy wydaje się zachowanie naszego funkcjonariusza, które zostało uwiecznione na wspomnianym nagraniu. Na filmie słyszymy jak polski żołnierz zwraca się dość wulgarnie pod adresem migrantów, którzy próbują wedrzeć się na polską stronę.

Niezwykle przerażające wydają się okrzyki kobiety, które możemy usłyszeć w pewnym momencie nagrania. Zdaniem Straży Granicznej migrantka mogła zostać potraktowana gazem łzawiącym.

Trzeba jednak dodać, iż białoruscy mundurowi nie byli dłużni Polakom. Padło wiele równie niecenzuralnych słów. Pogranicznicy Łukaszenki wyraźnie próbowali sprowokować naszych wojskowych. Niewątpliwie polski żołnierz nie ma lekko służąc na polsko-białoruskiej granicy.

Źródło: Twitter, propolski.pl

Zobacz również: