Rosjanie zabili sportowca

Smutne informacje dla wszystkich widzów TVP. Nie żyje bowiem uczestnik „The Voice of Poland”. Zmarł na dwa tygodnie przed swoimi 70. urodzinami.

Nie żyje Janusz Sztyber z „The Voice of Poland”

Jak przypomina portal Lelum, Janusz Sztyber to uczestnik 1. edycji „The Voice of Poland”, a zarazem finalista muzycznego show Telewizji Polskiej. Informację o jego śmierci w mediach społecznościowych zamieścił jego przyjaciel.

„Z przykrością informuje że w dniu dzisiejszym 13.11.2021 odszedł od nas na wieczny spoczynek Janusz Sztyber uczestnik pierwszej edycji The Voice Senior.” – podpisał pogrążony w żałobie Szymon.

Oprócz „The Voice of Poland”, Janusz Sztyber wziął także udział w innych programach muzycznych. To między innymi „X Factor” oraz „Must be the Music”. Jednak niewątpliwie największą popularność przyniosło mu „The Voice of Poland”, gdzie dotarł do samego finału, stał się niezwykle popularny i uwielbiany. Pokazał, że nawet wiek nie stanowi przeszkody w sięganiu po swoje największe marzenia.

Jak wspomina portal Lelum, Sztyber był mocno zaangażowany w działalność polityczną. W 2005 roku współpracował z Robertem Biedroniem, a dziewięć lat później z ramienia ugrupowania Piotra Ikonowicza bezskutecznie kandydował do Rady Miasta Stołecznego Warszawa. Był współpracownikiem magazynu „Replika”, poświęconemu ruchowi LGBT+.

Do mediów nie przedostała się informacja o przyczynach jego śmierci. Dwa tygodnie temu Janusz Sztyber zamieścił na swoim Facebooku poruszający wpis. „Muszę się zdecydować na reperację przepukliny przeponowej.” – czytaliśmy. Zbierał też pieniądze na naprawdę samochodu. Widać że żył skromnie.

źródło: Lelum.pl, media

Zobacz również: