granica polsko-białoruska

Narasta niepokój przy granicy polsko-białoruskiej. Jak przekazuje Stanisław Żaryn przy przejściu granicznym w Kuźnicy jest już blisko 4000 migrantów. Prawdopodobnie przygotowywany jest masowy szturm na polską granicę. Widoczne w naszym tekście zdjęcia dają wiele do myślenia.

Kilka tysięcy migrantów przepuści szturm na granicę polsko-białoruską?

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn za pośrednictwem swojego Twittera na bieżąco relacjonuje wydarzenia z granicy polsko-białoruskiej. Niestety, ostatnie zdjęcia nie napawają optymizmem. Widać na nich, jak przy przejściu granicznym w Kuźnicy zgromadziło się wiele tysięcy migrantów. Ci są stale dowożeni przez białoruskich wojskowych. Jak informują polskie służby, wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych godzin przepuszczą szturm na polską granicę. Może to być najbardziej zorganizowana akcja, jak do tej pory i największa próba dla polskiego wojska, Straży Granicznej i policji.

„Przemieszczenie migrantów z prowizorycznego obozu na przejście graniczne w Kuźnicy to zaplanowana operacja białoruskich służb. Akcja kierowana jest najprawdopodobniej z wozu dowodzenia, który znajduje się na tyłach byłego obozowiska migrantów.” – donosi z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej.

Stanisław Żaryn przekazał z kolei, skąd takie „poruszenie” przy polsko-białoruskiej granicy i skąd zgromadzenie się wielu tysięcy migrantów akurat na przejściu w Kuźnicy. „To skutek plotek rozsiewanych w ostatnich dniach. Plotki o rzekomej zgodzie na wejście na teren Polski były uwiarygadniane przez białoruskie służby.” – tłumaczy Żaryn.

Polskie służby postawione są w stan najwyższej gotowości. Ministerstwo Obrony Narodowej, Straż Graniczna, jak i policja zapewniają, że są w stanie odeprzeć każdą próbę sforsowania granicy i wdarcia się na teren Rzeczypospolitej Polskiej.

„Służby reżimu w pierwszej kolejności pod infrastrukturę graniczną skierowały kobiety i dzieci, choć stanowią niewielką część przyprowadzonej grupy, a tuż za nimi ustawiono dziennikarzy. Mężczyźni stanowią jednak zdecydowaną większość tego obszaru. Służby polskie są w pełnej gotowości.” – donosi polska policja, zamieszczając poniższe nagranie wideo.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1460216188651331593

Cały czas nad terenem krąży też policyjny śmigłowiec.

Zobacz również: