Mateusz Morawiecki

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym kraju, wszyscy zastanawiają się, jakie kroki podejmie rząd, jeśli czwarta fala pandemii wciąż będzie się rozkręcać. Już teraz, coraz więcej łóżek i respiratorów jest zajętych. Czy Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski podążą śladami zachodu i wprowadzą kolejny lockdown? Głos na ten temat zabrał sam Premier.

Będzie kolejny lockdown? Mateusz Morawiecki zajął stanowisko

Liczba dziennych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnich dniach nieustannie wynosi kilkanaście tysięcy. Wydaje się jednak, że już wkrótce może paść nawet granica 20 tysięcy przypadków dziennie. Co dalej? Szpitale znów przekształcane są w oddziały covidowe, jest coraz mniej dostępnych łóżek i respiratorów.

Wczoraj zajętych było około 13,5 tysiąca z niespełna 19 tysięcy dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zajętych było także 1159 respiratorów ze wszystkich 1721 dostępnych. Mateusz Morawiecki przyznał jednak, że Polacy nie muszą obawiać się najgorszego, czyli kolejnego lockdownu.

„Nie planujemy lockdownu w takiej formie, jaką znamy z poprzednich fal wzrostu zachorowań na COVID-19. Jeśli obecnie obowiązujące restrykcje będą skrupulatnie przestrzegane, to na pewno ocalimy wiele istnień ludzkich.” – wyjawił w szczerych słowach Premier Rzeczypospolitej Polskiej.

Po chwili też wytłumaczył swoje aktualne stanowisko. „Lockdown był rozwiązaniem, kiedy nie mieliśmy innych narzędzi walki z wirusem. Ale dziś dysponujemy szczepionkami i nasz los jest w naszych rękach.” – tłumaczy Mateusz Morawiecki.

źródło: TVP Info, wMeritum.pl, Twitter

Zobacz również: