Agata Duda

Wszyscy doskonale wiedzą, że zanim Andrzej Duda został Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, jego małżonka, Agata Duda uczyła języka niemieckiego. Nie wszyscy jednak mieli pojęcie, jaką była nauczycielką. Do teraz. Zaskakujących komentarzy udzielili jej byli uczniowie.

Jaką nauczycielką była Agata Duda?

Powszechnie wiadomo, że Agata Duda uczyła języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Dziennikarze dotarli do jej byłych uczniów i spytali, jak wspominają czasy, kiedy Agata Duda była nauczycielką. Odpowiedzi były dość zaskakujące.

W Krakowskim liceum Pierwsza Dama pracowała aż przez 17 lat. Swoją „posługę” jako nauczycielką rozpoczęła już w 1998 roku, a zakończyła na koniec roku szkolnego 2014/15, kiedy to Andrzej Duda został wybrany Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Nie miała wyjścia i musiała zrezygnować z dalszego nauczania. Uczniowie mają jednak po niej bardzo miłe wspomnienia.

„Jest naprawdę świetną nauczycielką, bardzo dobrze uczy.”, „Bardzo profesjonalna, znakomicie uczy niemieckiego, posiada bardzo dużą wiedzę, chwalę ją.” – komentowali uczniowie dla portalu natemat.pl. „Tuż po zwycięstwie męża w II turze wyborów prezydenckich, Agata Duda przyszła normalnie do pracy. Jest bardzo lubiana przez nauczycieli i, co istotne, uczniów.” – wspomina dyrektor II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, Marek Stępski.

Agata Duda nie zrezygnowała z prowadzenia lekcji po wyborze Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dokończyła rok szkolny, nie zostawiając uczniów na przysłowiowym lodzie, i dopiero wówczas, pożegnała się z fachem, którym zajmowała się przez 17 lat. To także jest doceniane w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

źródło: natemat.pl, Lelum

Zobacz również: