policja

Aż trudno sobie wyobrazić, że takie sytuacje rzeczywiście mają miejsce na ulicy. Nie żyje zakonnik, który jak informują media, został dotkliwie pobity. Znamy szczegóły.

Zakonnik nie żyje. Został pobity na śmierć

Jak informują media, nie żyje Ojciec Maksymilian Adam Świerżewski z parafii w Siedlcach. Zmarł on 11 listopada w wieku 35 lat. Według doniesień prasowych trafił w ciężkim stanie do szpitala po tym, jak został pobity.

„11 listopada 2021 r., w wieku 35 lat, w 16 roku życia zakonnego i 9-tym roku życia kapłańskiego, w Siedlcach odszedł do Pana nasz Współbrat z Prowincji Warszawskiej, o. Maksymilian Adam Świerżewski OFM Conv. Został pobity ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach. Świeć, Panie, nad jego duszą.” – potwierdza ośrodek religijny „Niebo” za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Jak donosi z kolei portal podlasie24.pl, zakonnik miał zostać znaleziony ciężko pobity wieczorem 11 listopada w jednym z siedleckich parków. „Jego życia nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu w nocy z 11 na 12 listopada.” – czytamy.

Na ten moment policja ani też dziennikarze nie podają szczegółów na temat tej sprawy. Być może funkcjonariusze zasłaniają się dobrem prowadzonego śledztwa. Liczymy na to, że wkrótce uda się ustalić sprawców bądź sprawcę śmiertelnego pobicia zakonnika i spotka ich zasłużona kara.

źródło: Facebook, Interia.pl, Podlasie24.pl

Zobacz również: