wybuch gazu

Fatalne doniesienia. Wczoraj około godziny 21:00 doszło do wybuchu gazu w budynku w Ścinawie (województwo dolnośląskie). Jak widać na zdjęciu, budynek kompletnie się zawalił. Strażacy, którzy ruszyli błyskawicznie do pomocy, wydobyli spod gruzów sześć osób.

Wybuch gazu w Ścinawie. Pięć osób wydobytych spod gruzów

Z relacji świadków wynikało, że pod gruzami mogą znajdować się uwięzione osoby. Tak rzeczywiście się stało. Dzięki błyskawicznej akcji, strażacy dotarli do sześciu osób, w tym dziecka. Jedna z kobiet w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Życiu pozostałych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Z gruzów zawalonego budynku ewakuowano w sumie 6 osób w tym jedno dziecko. Niektóre osoby mają ciała poparzone w 70-90 proc. Jedną z rannych kobiet zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – Ratownik 13 z Wrocławia.” – potwierdza portal 112 Polkowice.

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania i zdjęcia z miejsca akcji. Aż cud, że nikt nie zginął. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w budynku w Ścinanie (powiat Lubin) doszło do wybuchu butli z gazem. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia oraz policja, która zabezpieczała miejsca. Przybył też specjalny oddział z Wałbrzycha i wyspecjalizowane psy tropiące z przewodnikami. Wszystko po to, żeby sprawdzić, że pod gruzami budynku już nikogo nie ma.

Jak udało się nam ustalić na miejscu wciąż pracują służby. Poszukiwanie już się zakończyło. Trwa sprzątanie gruzowiska. Osoby, które straciły dach nad głową, będą mogły liczyć na pomoc miasta.

źródło: Gazeta Wrocławska, 112 Polkowice, media

Zobacz również: