Piotr Kraśko

Piotr Kraśko zażartował sobie z Jarosława Kaczyńskiego. Zdarzenie miało miejsce w trakcie głównego wydania serwisu informacyjnego TVN. Zatem słowa dziennikarza „Faktów” usłyszała cała Polska.

Piotr Kraśko podziękował prezesowi PIS

O tym, że stacja TVN nie jest zbyt przychylna obozowi rządzącemu wie chyba każdy. Potwierdzeniem tej tezy jest to co wydarzyło się w trakcie jednego z głównych wydań „Faktów”. Prowadzący serwis Piotr Kraśko w złośliwy sposób zażartował sobie z Jarosława Kaczyńskiego.

Warto podkreślić, iż swoją wypowiedzią Kraśko nawiązał do materiału pokazanego w prowadzonym przez niego serwisie informacyjnym. Chodziło o wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu. Obrady zostały zwołane w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Już na wstępie swojego przemówienia Morawiecki przeprosił za nieobecność na posiedzeniu Jarosława Kaczyńskiego. Premier dodał, że prezes PIS nie mógł przybyć do Sejmu, gdyż jest chory. Prezes Rady Ministrów nie omieszkał podziękować niedysponowanemu politykowi. Chodzi o  działania podjęte przez Kaczyńskiego w ramach komitetu bezpieczeństwa. Dzięki nim efektywność działań rządu na granicy polsko-białoruskiej jest znaczne większa. „Dziękujemy bardzo panu prezesowi!” – powiedział szef rządu.

To właśnie do tego materiału nawiązał Piotr Kraśko. Dziennkarz na zakończenie głównego wydania „Faktów” TVN wypowiedział zaskakujące słowa. Mianowicie mężczyzna podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu. Oczywiście były to pełne ironii słowa. „Tak pomyślałem, że długi ciąg wydarzeń z minimalnym udziałem pana prezesa doprowadził, że siedzę przy tym stole, co zawsze tak samo mnie cieszy i pana prezesa na pewno też cieszy, więc i ja miałbym za co dziękować prezesowi” – wypalił Kraśko. Z pewnością prowadzący serwis miał na myśli to, iż po wygranych przez PiS wyborach w 2015 r. stracił po 25 latach posadę w TVP i trafił do stacji TVN.

Źródło: TVN, o2.pl

Zobacz również: