pożar w szkole

Wstrząsające doniesienia. Ogromny pożar strawił szkołę. Bilans ofiar jest tragiczny. Nie żyje co najmniej 26 dzieci w wieku 5-6 lat. Jest wielu rannych. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii.

Pożar szkoły. Jest niestety wiele ofiar wśród dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru szkoły doszło w mieście Maradi. To rejon południowego Nigru. Władze przekazały informacje o tragicznym bilansie. Ogień zabrał życie co najmniej 26 uczniów, w wieku 5-6 lat. W regionie już ogłoszono trzydniową żałobę, a teraz trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru.

Gubernator regionu potwierdził w rozmowie z mediami o 26 ofiarach oraz kilkunastu rannych, z czego kilkoro dzieci walczy o swoje życie w szpitalach. Ich stan jest bardzo poważny. Według wstępnych, mocno nieoficjalnych informacji, ogień miał pojawić się w pomieszczeniach, które zostały zbudowane ze słomy i drewna. Niestety, ale w biedniejszych częściach świata, to bardzo popularne rozwiązanie. W takich klasach dzieci pobierają lekcje, siedząc najczęściej na podłodze.

Do podobnego pożaru doszło już w kwietniu bieżącego roku. Wówczas ogniem zajęło się podobne pomieszczenie, a w mieście Niamey zginęło 20 dzieci. Niestety, ale taka uboga konstrukcja często narażona jest na pożary. Jeszcze kilka lat temu, poza kilkoma niestety przypadkami, ofiar śmiertelnych nie notowano. Teraz jest coraz to gorzej.

„Po pożarze w Niamey zwracaliśmy uwagę władzom na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają te klasy ze słomy (…) Lepiej jest prowadzić lekcje pod drzewami niż w słomianych chatach, które dla uczniów mogą stać się łatwopalnymi grobami.” – informuje Isufu Arzika, sekretarz generalny Związku Nauczycieli Nigru, cytowany przez Polską Agencję Prasową i portal Onet.

źródło: Onet, PAP

Zobacz również: