Foto: Instagram

Bez wątpienia poseł Konfederacji ostro zareagował na słowa koleżanki z poselskich ław. Chodzi o komentarz polskiej polityk w temacie bieżących wydarzeń. Można rzec, że Krzysztof Bosak wręcz nie zostawił suchej nitki na kobiecie. Co takiego powiedziała? Czym tak bardzo zdenerwowała swojego oponenta politycznego?

Krzysztof Bosak i Konfederacja pod ostrzałem Nowackiej

W ostatnich dniach jednym z najgorętszych tematów w naszym kraju jest tragiczna śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Przypomnijmy, iż kobieta trafiła do szpitala po tym, jak odeszły jej wody płodowe. Niestety, okazało się, że najpierw obumarł płód, a później z powodu sepsy zmarła sama 30-latka.

To dramatyczne zdarzenie spowodowało, iż na nowo rozgorzała ogólnopolska dyskusja w sprawie ubiegłorocznej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która zaostrzyła prawo aborcyjne. Właśnie wtedy członkowie TK orzekli, że niezgodna z konstytucją jest aborcja z powodu ciężkiej i nieuleczalnej wady płodu. Wówczas poparcie dla takiego stanowiska wyraził m.in. Krzysztof Bosak.

Głos w sprawie aborcji zabrali czołowi politycy w naszym kraju. Barbara Nowacka, znana z lewicowych poglądów, swoim wpisem w mediach społecznościowych nawiązała do historii ciężarnej Anny. Lekarze kazali jej rodzić martwe dziecko. Kobieta, podobnie jak Izabla z Pszczyny, zmarła. Posłanka za sytuację tę obarczyła winą Jarosława Kaczyńskiego, Julię Przyłębską oraz PiS i Konfederację. „Anna ze Świdnicy. Zmarła w czerwcu. „Kazali jej rodzić martwe dziecko” – mówi mąż. Kaczyński, Przyłębska, fanatycy, PiS i Konfederacja – o to Wam chodziło?” – napisała Nowacka.

Polityk porównał posłankę do hieny

Na te słowa Nowackiej ostro zareagował Krzysztof Bosak. Można rzec, że poseł Konfederacji wytoczył naprawdę ciężkie działa nazywając posłankę „hieną”. „Jest Pani hieną sugerując, że ta śmierć była przez wyrok TK. Gdyby porozmawiała Pani z lekarzami zamiast szczuć to dowiedziałby się Pani, że czasami mimo najlepszych wysiłków takiego nieszczęścia nie da się uniknąć. PS W artykule nie ma sugestii, że przyczyną śmierci było prawo” – czytamy we wpisie Bosaka.

Źródło: Twitter

Zobacz również: