las
Wikimedia, Pixabay, fotomontaż

W jednym z lasów w centralnej Polsce zaroiło się od służb. Policja oraz żołnierze stawili się na miejscu po zaskakujacym odkryciu, którego dokonał pracownik tamtejszego nadleśnictwa.

Las krył przez lata przerażające przedmioty

Z pewnością las to miejsce do którego chodzimy by odpocząć. Tymczasem na terenie leśnym w okolicach miejscowości Błogie Rządowe w województwie łódzkim, leśniczy odkrył szokujące znalezisko.

Okazało się, iż pracownik nadleśnictwa znalazł w lesie pozostałości po II wojnie światowej. Mianowicie dwa niewybuchy. Leśniczy natychmiast poinformował o swoim odkryciu opoczyńską policję. Oczywiście na miejsce przyjechali funkcjonariusze z opoczyńskiej Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotecznicznego.

Po oględzinach niewybuchów eksperci doszli do wniosku, że są to pociski przeciwpancerne z okresu II wojny światowej. Policyjni pirotechnicy podkreślili, iż amunicja, mimo że przeleżała w lesie ponad 80 lat, jest nadal aktywna i niebezpieczna. Zatem leśniczy wykazał się dużym rozsądkiem, informując odpowiednie służby o swoim znalezisku.

Przy okazji tej sprawy, policja przypomniała, że na niebezpieczne niewybuchy z czsu wojny trafiają najczęściej rolnicy, budowlańcy, osoby zbierające grzyby lub też ludzie wykonujący prace ziemne. Funkcjonariusze podkreślili, iż amunicja taka stanowi ogromne zagrożenie nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi. Z tego powodu trzeba pamiętać o tym, że nie wolno jej dotykać, przenosić, kopać czy piłować. O każdym takim znalezisku należy koniecznie powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Źródło: o2.pl

Zobacz również: