poród

Pewna 31-latka oczekiwała narodzin swojego czwartego dziecka. To miał być standardowy poród. Tymczasem kiedy rodzice i lekarze zobaczyli noworodka oniemieli. Nikt nie spodziewał się tego, co zobaczył.

Poród zaskoczył nawet lekarzy. Nic nie zwiastowało tak zaskakującego rozwiązania

Do zadziwiającego zdarzenia doszło w hrabstwie Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Ciężarna Cherral Mitchell trafiła do szpitala. Kobieta przygotowywała się do narodzin swojego czwartego dziecka. Na 31-latkę w domu czekał mąż wraz z dziećmi tj. 3-letnim synkiem Lyonem oraz dwiema córkami: 4-letnią Rogue-Angel i 10-letnią Twylą Bay.

Według przewidywań lekarzy, poród miał odbyć się standardowo. Tymczasem, stało się zupełnie inaczej. 31-letnia Cherral urodziła swojego synka w 38. tygodniu ciąży. Chłopiec otrzymał imię Alph. Tym co zaskoczyło medyków i jego rodziców, była waga noworodka. Po urodzeniu dziecko ważyło bowiem prawie 7 kilogramów.

Z tego powodu, poród miał nieco inny przebieg niż zakładano. Dziennikarze „The Sun” poinformowali, iż 31-letnia Mitchell potrzebowała wsparcia aż dwóch położnych. To dzięki ich pomocy udało się wydobyć olbrzymie dziecko. Lekarz musiał również przeprowadzić zabieg cesarskiego cięcia.

Warto podkreślić, iż waga noworodka zaskoczyła zarówno lekarzy, jak i rodziców Alpha. Kiedy ojciec, w trakcie porodu, zobaczył główkę chłopca, miał powiedzieć „O mój Boże, jaki on jest wielki”. Z kolei mama malucha zastanawiała się jak to możliwe, iż nie czuła, że nosi w sobie tak ogromne dziecko. „Mój brzuch wcale nie był ogromny, nie wiem, jak on się tam zmieścił” – nie kryła zdumienia 31-latka. Poza tym, chociaż mama ogromnego noworodka miała zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, to według medyków nic nie wskazywało na to, że Alph może być aż tak ciężki.

Na koniec dodajmy, iż dziecko zostało nazywane pieszczotliwie „małym hipopotamem”, a przez swoją mamę „mała, słodka fasolka”. Póki co, chłopiec spędzi najbliższe dni na oddziale intensywnej opieki medycznej. Właśnie tam stan jego zdrowia jest na bieżąco monitorowany przez pielęgniarki neonatologiczne.

Źródło: Super Express, The Sun

Zobacz również: