wypadek

Bardzo tragiczne doniesienia z województwa podlaskiego, gdzie prawdopodobnie wskutek nieszczęśliwego wypadku zmarło niemowlę. Jak poinformowała kobieta, dziecko spadło z wersalki. Nie żyje pomimo podjętej reanimacji. Znamy szczegóły.

Niemowlę nie żyje. Dziecko miało spaść z wersalki

Rodzinny dramat rozegrał się w Hajnówce na Podlasiu. Jako pierwsi całą sprawę opisali dziennikarze „Gazety Współczesnej”. Z przekazanych przez nich informacji wynika, że niemowlę było pod opieką swojej matki. Ta miała wyjść na moment na podwórze, aby odbyć rozmowę ze swoim konkubentem. Wówczas miał rozegrać się cały dramat.

6-miesięczny chłopiec miał zostać pozostawiony przez matkę na wersalce. Ze wstępnych ustaleń, do których dotarła „Gazeta Współczesna” wynika, że dziecko przemieściło się tak nieszczęśliwe, że spadło z wersalki. To nie koniec. Niemowlę miało wpaść w szczelinę przy ścianie. Matka zeznała, że kiedy wróciła do mieszkania, jej dziecko nie dawało już żadnych oznak życia. Szybko zawiadomiła służby ratunkowe.

„Wezwała na miejsce pogotowie, które podjęło reanimację. Niestety, nie udało się uratować maluszka.” – dodaje „Gazeta Współczesna”. „Zgodnie z ustaleniami śledczych, szczelina, do której wpadło dziecko, miała 22 cm szerokości, 78 cm długości i 42 cm głębokości. Prokurator Rejonowy w Hajnówce Jan Andrejczuk przekazał w rozmowie z dziennikarzami, że matka przekonywała, że zawsze wkładała w to miejsce poduszkę. Fatalnego dnia umieściła ją inaczej niż zwykle – pionowo, zamiast poziomo. Tym samym, część szczeliny miała pozostać odkryta.” – dodaje portal Wirtualna Polska.

Na piątek prokurator zaplanował sekcję zwłok dziecka, która ma dokładnie wyjaśnić przyczyny jego śmierci i rozwiać wszelkie, ewentualnie pojawiające się wątpliwości. Dziennikarze przekazali także, że na ciele niemowlaka nie znaleziono żadnych śladów, sugerujących przemoc czy udział osób trzecich w jego śmierci. Było więc to prawdopodobnie rzeczywiście następstwem nieszczęśliwego wypadku. Szczegóły, tak jak pisaliśmy, potwierdzi sekcja zwłok.

źródło: Wirtualna Polska, Gazeta Współczesna

Zobacz również: