wybuch gazu

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego. W środowy poranek CBA weszło do jego domu. Wiadomo, o kogo chodzi o co „poszło”.

Zatrzymano byłego wiceministra rolnictwa

Chodzi o Tadeusza R. którego zatrzymania dokonano w środę rano na Podlasiu. Były minister w rządzie Mateusza Morawieckiego zostanie doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Oprócz Tadeusza R., zatrzymano także Mikołaja R. oraz Piotra Ż, którzy razem z Tadeuszem R. pracowali w Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek”. Pierwszy był głównym księgowym, a drugi członkiem zarządu. „Prokuratura zamierza przedstawić Tadeuszowi R. zarzuty działania na szkodę interesów majątkowych Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek” w okresie od kwietnia 2014 r. do listopada 2019 r., w tym poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.” – potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info.pl, Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Tadeusz R. oskarżony jest o wyrządzenie szkody majątkowej o wysokości 80 milionów złotych. „Doprowadził do ogłoszenia upadłości spółdzielni i wyrządzenia w jej mieniu szkody majątkowej w wysokości blisko 80 mln zł.” – potwierdza cytowany wcześniej Saduś. „Były szef miał zaciągać kredyty i podejmować się zobowiązań finansowych, których podmiot nie był w stanie pokryć.” – czytamy.

„Ofiarami działalności podejrzanych stali się rolnicy, którzy nie otrzymali od spółdzielni pieniędzy za dostarczane mleko. Z kolei dla rolników, którzy pozostawali członkami spółdzielni, jej bankructwo oznaczało ryzyko udziału w długach „Bielmleku”.” = uzupełnia swoją wypowiedź rzecznik warszawskiej prokuratury.

źródło: TVP Info, Radio ZET, Rzeczpospolita, media

Zobacz również: