Jarosław Kaczyński
Youtube

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził szykujące się zmiany w rządzie. Te dotkną jeden resort. Tym samym sprawdziły się wcześniejsze przewidywania dziennikarzy.

Kaczyński potwierdza zmiany w rządzie

Już wcześniej dziennikarze dość odważnie zapowiadali przywrócenie resortu sportu. Teraz okazuje się, że rzeczywiście lada moment Ministerstwo Sportu wróci do rządu. Potwierdził to w rozmowie z Polską Agencją Prasową, Jarosław Kaczyński. Jednocześnie poznaliśmy też nazwisko nowego Ministra Sportu oraz jego zastępcy. Zaskoczenie? Nie do końca.

Można mówić jednak, że to gigantyczne zmiany w rządzie. Przecież Ministerstwo Sportu zostało zlikwidowane całkiem niedawno, bowiem 1 marca 2021 roku. Kompetencje, którymi zajmował się Minister Sportu zostały wcielone do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, na czele którego stanął Piotr Gliński. Teraz jednak Prawo i Sprawiedliwość można rzec, że wraca do korzeni. Dlaczego? „Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie.” – przekazał Jarosław Kaczyński, ujawniając nazwisko nowego Ministra Sportu.

Utworzenie Ministerstwa Sportu, to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego kwestia dni. Na czele resortu stanie Kamil Bortniczuk, a jego zastępcą będzie Łukasz Mejza. W kuluarach, co podkreślają szczególnie dziennikarze RMF FM, przywrócenie Ministerstwa Sportu to część umowy koalicyjnej, pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Partią Republikańską Adama Bielana. I to właśnie prawa ręka Bielana, Kamil Bortniczuk obejmie resort sportu.

Co łączy Bortniczuka ze sportem? Temu przyjrzeli się dziennikarze portalu Wirtualna Polska. „Piłkę nożną zaczął trenować w wieku 10 lat. Z lokalnym klubem występował w klasie A. Na wielką karierę zabrakło talentu, ale nie zapomina o drużynie, w której spędził dzieciństwo i młodość. W 2014 roku miał duży udział w modernizacji obiektu piłkarskiego w Głuchołazach.” – czytamy o związkach Kamila Bortniczuka ze sportem.

źródło: PAP, Wirtualna Polska, RMF FM, media

Zobacz również: