wypadek
zdjęcie ilustracyjne

Zwłoki księdza znaleziono na plebani lub pod nią. Informacje te są na razie sprzeczne, bo jedną wersję wydarzeń podaje policja, a drugą świadkowie zdarzenia. Cała sprawa jest bulwersująca, a mocno nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że mogło dojść do zabójstwa. Mają to potwierdzać ślady ujawnione na głowie duchownego.

Nie żyje kapłan. Zwłoki księdza znaleziono na plebani. Doszło do morderstwa?

To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili, którą podała stacja Polsat News, a sprawa jest opisywana także przez portal Interia.pl. Zwłoki księdza znaleziono w miejscowości Pomocne, to powiat jaworski. Do szokującego odkrycia miało dojść – jak twierdzą świadkowie – pod plebanią. Policja z kolei podała w swoim krótkim komunikacie, że nieżyjącego księdza znaleziono w budynku plebani.

„W godzinach porannych w jednym z pomieszczeń sakralnych ujawniono zwłoki księdza.” – potwierdza całe zdarzenie Kamil Rynkiewicz, rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Są już znane pierwsze szczegóły. Do świadków dotarli dziennikarze Polsat News.

„Świadkowie twierdzą z kolei, że ciało znaleziono przed plebanią. Ksiądz miał mieć widoczne obrażenia głowy.” – czytamy. W tej chwili mundurowi, ze względu na dobro prowadzonego śledztwa nie udzielają jednak żadnych informacji. Wiadomo jedynie tyle, że zwłoki księdza znaleziono około godziny 7:30. Nie wiadomo, kto dokonał ich znalezienia oraz jaka była przyczyna śmierci duchownego. Ksiądz miał 54 lata. Sądząc po obrażeniach głowy, w mediach i wśród świadków pojawiły się wstępne informacje, że mogło dojść do morderstwa. Jest to jednak mocno nieoficjalna informacja, której nie potwierdza ani policja, ani też prokuratura, które właśnie prowadzą swoje czynności na miejscu.

źródło: Interia.pl, Polsat News

Zobacz również: