Nie żyje znana aktorka Danuta Nagórna
Związek Artystów Scen Polskich

Smutne wieści dla wszystkich osób, związanych ze światem filmu, serialu, teatru a także dla wszystkich widzów. Nie żyje znana aktorka Danuta Nagórna, znana między innymi z takiej produkcji, jak „Ojciec Mateusz”.

Zmarła Danuta Nagórna. Nie żyje znana aktorka z ekranów i desek teatru

„Odeszła niezwykłej kultury, ciepła, serdeczna, życzliwa koleżanka, wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Danuta Nagórna.” – czytamy na profilu Związku Artystów Scen Polskich w mediach społecznościowych.

Nagórna miała 89 lat. „Artystka przez długie lata była gwiazdą Teatru Polskiego Radia. Widzowie mogli ją kojarzyć z serialu „Ojciec Mateusz”, „Na sygnale” oraz „Dom”. Debiutowała na scenie w latach 50.” – wspomina ją portal Goniec.pl.

Danuta Nagórna była prawdziwą gwiazdą stołecznych teatrów. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Na deskach zadebiutowała w 1956 roku, w spektaklu „Święta Joanna”. Pogrzeb artystki odbędzie się 12 października, na Cmentarzu Parafialnym w Rembertowie. Początek uroczystości pogrzebowych o godzinie 14:00.

Wieść o tym, że nie żyje znana aktorka szybko obiegła internet. Pojawiają się liczne kondolencje i wspomnienia Danuty Nagórnej. „Występy Danuty Nagórnej-Ferreras można było oglądać w znanych stołecznych teatrach: Nowym, Ludowym, Na Woli oraz Narodowym. Aktorka pojawiała się również gościnnie w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Kwadrat oraz Ateneum. Poza Warszawą grała także w Teatrze Osterwy w Lublinie.” – przypomina cytowany przez nas portal Goniec.pl.

W 1987 roku Danuta Nagórna wystąpiła w serialu „Dom”, a w ostatnich latach widzowie mogli ją podziwiać na łamach tak spektakularnych produkcji serialowych, jak „Ojciec Mateusz” czy „Na sygnale”. Jak widać, Nagórna łączyła pokolenia i uwielbiana była przez różne grupy odbiorców. To ogromna strata dla polskiego świata teatru, seriali i filmów.

źródło: Goniec.pl, Związek Artystów Scen Polskich

Zobacz również: