Jarosław Kaczyński
Youtube

Prawo i Sprawiedliwość nie ustaje w politycznych obietnicach. Właśnie Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki przedstawili kolejny plan na Polskę, który ma zagwarantować rodakom więcej pieniędzy. Wiadomo, kto na nim skorzysta najbardziej.

Jarosław Kaczyński wpompuje w te obszary gigantyczne pieniądze

To właśnie dzisiaj Jarosław Kaczyński wraz z Mateuszem Morawieckim zaprezentowali opinii publicznej swoje najnowsze pomysły. Chodzi o program, przygotowany specjalnie z myślą o obszarach wiejskich i rolnikach. W kieszeniach Polaków ma pozostać wiele dodatkowych pieniędzy, na które nie mogli liczyć do tej pory. Poznaliśmy szczegóły.

„Rolnik bardzo wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio – do 100 tys. zł rocznie bez podatku, a w gminach będzie obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk.” – przedstawił swoje postulaty lider Prawa i Sprawiedliwości. Wtórował mu Mateusz Morawiecki, który zapowiedział zmiany w prawie, które obejmą między innymi strażaków. „Strażak, który przechodzi na emeryturę będzie miał dodatek 200 złotych.” – obiecał z kolei Premier Rzeczypospolitej Polskiej.

Jarosław Kaczyński kolejny raz podkreślił to, co już wyznał wiele lat temu. Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi. Premier jest z tego dumny. Jednocześnie wskazał konkretny przykład, potwierdzający tę tezę. „Dziś dochód rozporządzalny na głowę mieszkańca wsi i miast zbliżyły się do siebie i różnica jest niewielka.” – wyznał lider PiS.

Dodatkowo, Kaczyński obiecał rolnikom dodatkową rezerwę budżetową, pod nazwą Fundusz Ubezpieczeń Rolniczych. „W tym roku to będzie 3 mld zł. Poza tym będzie 1 mld 400 mln zł na wsparcie ubezpieczeń tych rolników, którzy będą się chcieli ubezpieczyć indywidualnie w różnych towarzystwach.” – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

To jeszcze nie koniec obietnic złożonych dzisiaj przez najważniejsze osoby w Państwie. Dopłaty dla rolników mają zostać wyrównane do średniej unijnej. Głos zabrał też Morawiecki, który przyznał, że do upadku polskiej wsi doprowadziła polityka liberalnych partii. PiS stopniowo odwraca złą sytuację. „Jeżeli ktoś nie ma szacunku dla polskiej wsi, to nie ma też szacunku dla konstytucji i polskiej suwerenności.” – podsumował Mateusz Morawiecki.

źródło: Interia.pl, PAP

Zobacz również: