Adam Niedzielski

Choć do Wszystkich Świętych pozostał jeszcze blisko miesiąc, to wszyscy już powoli zastanawiają się, co z obostrzeniami w trakcie Święta Zmarłych. Zwłaszcza, że czwarta fala koronawirusa się nasila, a dodatkowo, jesteśmy nauczeni złym doświadczeniem z zeszłego roku. Wówczas rząd zdecydował się z dnia na dzień zamknąć cmentarze.

Czy będą obostrzenia na Wszystkich Świętych?

W zeszłym roku decyzja, która zapadła w ostatniej chwili wywołała spore społeczne oburzenie oraz… tłumy na cmentarzach. Dzień wcześniej dosłownie wszyscy tuż po ogłoszeniu restrykcji ruszyli na groby zmarłych. Zamiast obostrzeń i bezpieczeństwa, wyszło odwrotnie. Co czeka nas w tym roku? Czy na Wszystkich Świętych znów nie będziemy mogli odwiedzić grobów bliskich? Głos zabrał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia takie pytanie otrzymał podczas konferencji prasowej. Udzielił dwutorowej odpowiedzi. „Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów – to oczywiste.” – zdradził Adam Niedzielski, jednocześnie uspokajając wszystkich kolejnym zdaniem.

„Chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję – to była sytuacja ekstraordynaryjna. W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni (…) Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne – mówię o zaszczepieniu – wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji.” – wyjawił Adam Niedzielski, cytowany przez portal o2.pl.

źródło: o2.pl

 

Zobacz również: