canva.com

Kolejne media donoszą o awarii Facebooka, Instagrama, a także WhatsAppa. Jak donosi między innymi portal onet.pl mamy do czynienia z awarią globalną.

Prócz strony Facebooka i należącego do niego Instagrama nie działa również kompatybilny Messenger. Błąd wyświetla się również w komunikatorze WhatsApp, który także należy do Facebooka.

Z doniesień użytkowników wynika, iż nieco lepiej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o aplikację mobilną Facebooka – to jednak wyjątek. Na pozostałych aplikacjach wciąż wyświetla się błąd.

Do tej pory nie mamy informacji co dokładnie jest przyczyną awarii. Nie pojawiają się także informacje jak długo problem potrwa. Jedynym źródłem informacji w tej chwili wydaje się być Twitter, jednak i tam doświadczymy mało konkretów.

Aktualizacja 20.34: malują się ogromne straty na horyzoncie niebieskiego giganta mediów społecznościowych. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin akcje Facebooka spadły o ponad 5 proc.

Akcje Facebooka {04.10.2021, 20:30}
źródło: google.com

Aktualizacja, 00.30: Facebook oraz pozostałe strony i aplikacje znów działają. Około godziny temu wznowione ruch. Nie wszystkie jednak opcje działają jeszcze w pełni – przy wielu wciąż wyskakuje komunikat z informacją o błędzie.

źródło: onet.pl, mat. własne

Zobacz również: