źródło: YouTube

Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz w mediach pojawia się nagłówek związany ze słynnym programem TVN „Milionerzy”. Tym razem mowa była o uczestniku, którego pytanie miało rozbawić. Sytuację ostatniego odcinka podsycił fakt, iż na szali pojawiła się niemała kwota równa 250 tysiącom złotych. Skąd tak nietypowa reakcja kolejnego w historii programu pretendenta do zostania milionerem?

Uczestnik, o którym mowa to Tadeusz Kołodziej, który ostatecznie dotarł aż do pytania za ćwierć miliona złotych. Zainteresowanie mediów skupiło się jednak na wcześniej etapie, kiedy to Pan Tadeusz grał o 250 tysięcy złotych. Wówczas uczestnik po usłyszeniu pytania miał się nie powstrzymać i roześmiać. Nietypowa reakcja na stres? Niekoniecznie – gracza najprawdopodobniej rozbawił fakt, iż treść rzeczonego pytania kompletnie nic mu nie powiedziała. Warto tu zaznaczyć, że poprzednie kwoty Pan Tadeusz „zgarniał” niczym burza.

Milionerzy: jakie pytanie padło za ćwierć miliona?

Jak brzmiało pytanie, które tak rozbawiło uczestnika? Śpieszymy z odpowiedzią. „Dokończ starą piosenkę: Wolność wsparta na oświacie i równość w obliczu prawa, tak nam rokowała, bracie…” – usłyszał. Cztery odpowiedzi natomiast brzmiały następująco: A. mołojecka sława, B. Trzeciego Maja ustawa, C. Rzeczypospolitej prawa, D. partia Sprawiedliwości i Prawa”.

Pomimo stresu towarzyszącego przy dość znaczących już kwotach, humor wciąż towarzyszył uczestnikowi. Nie trzeba było długo czekać na wyjaśnienie jego reakcji – przyznał otwarcie, iż będzie on „strzelał”. Jeszcze przez chwilę próbował on wytypować odpowiedź licząc sylaby próbując trafić w rym. Ostatecznie jednak wybrał odpowiedź, której pewien być nie mógł. Ostatecznie wybrał odpowiedź C., poprawną okazała się jednak odpowiedź B.

Program „Milionerzy” na takich właśnie zasadach gry zbudował swój fenomen. Choć już niezwykle trudno dostać się do samego odcinka, to i sama gra o o najwyższą kwotę równą milionowi, nie jest łatwa. Ostatecznie uczestnik wyszedł ze studia „Milionerów z 40 tysiącami złotych, które stanowiły kwotę gwarantowaną tego etapu. Jednak sam prowadzący program Hubert Urbański przyznał, iż Pan Tadeusz okazał się naprawdę odważnym uczestnikiem.

źródło: plotek.pl

Zobacz również: