Rosja

Takiego czegoś jeszcze nie było. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia znalazła się w ogniu potężnej krytyki. Wszystko za sprawą wstrząsającego raportu na jej temat.

Szokujące praktyki WHO. Świat patrzy z przerażeniem

Jak donoszą polskie i ogólnoświatowe media, raport, który właśnie się ukazał wstrząsnął WHO. Niewykluczone, że całkowicie podważy on zaufanie do tej instytucji.

„Pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz pracownicy innych organizacji humanitarnych mieli wykorzystywać seksualnie kobiety w Demokratycznej Republice Konga.” – czytamy w portalu o2.pl.

Jak donoszą informacje, do wstrząsających nadużyć miało dochodzić na przestrzeni ostatnich lat, podczas gdy Demokratyczna Republika Konga walczyła z ebolą.

Śledztwo i raport przeprowadzono po tym, jak ponad 50 kobiet, w tym dziewczynek, zgłosiło przestępstwa seksualne na ich tle. Na ten moment potwierdzono 9 gwałtów. Oskarżonych jest łącznie 83 osób.

„Przepraszam za to, co zrobili ci ludzie, którzy są zatrudnieni przez WHO, aby wam służyć i was chronić. Moim najwyższym priorytetem jest to, aby sprawcy nie byli usprawiedliwieni, ale pociągnięci do odpowiedzialności.” – skomentował te doniesienia dyrektor generalny WHO.

Źródło: o2.pl

Zobacz również: