Rosjanie zabili sportowca

Najwierniejszych fanów serialu „Świat według Kiepskich” spotkała kolejna przykrość. Po tym, jak w stosunkowo niedługim od siebie czasie zmarli Dariusz Gnatowski i Ryszard Kotys, tym razem pojawiły się kolejne smutne wieści. Nie żyje aktorka, która dała się poznać w popularnym sitcomie Polsatu. To Zofia Bielewicz. Aktorka zmarła w wieku 93 lat.

Nie żyje aktorka Zofia Bielewicz, znana ze „Świata według Kiepskich”

Strona polsatnews.pl poinformowała o śmierci Zofii Bielewicz. To wieloletnia aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego. Zmarła w wieku 93 lat. Dała się poznać także w serialu „Świat według Kiepskich”, gdzie wcielała się w rolę Malinowskiej.

O śmierci aktorki poinformował także na swoich stronach Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, z którym Bielewicz była związana od 1974 roku aż do czasu przejścia na emeryturę.

„Z nieopisanym smutkiem żegnamy Zofię Bielewicz. Aktorkę, dla której teatr był całym życiem. (…) Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru.” – czytamy we wspomnianym pożegnaniu.

Zofia Bielewicz zagrała ponad 140 ról, z czego aż 132 w opolskim teatrze. To właśnie na jego deskach zakończyła zawodową karierę, grając w spektaklu „Córki powietrza. Sen Balladyny.”

Bielewicz urodziła się i wychowała w istnie muzycznej rodzinie. Do zawodu była przygotowywana od swoich najmłodszych lat. Swojej pasji oddała całe życie. „Jej ojcem był dyrygent i kompozytor, a mama profesorem Konserwatorium Muzycznego. Rodzice przygotowywali Zofię do kariery artystycznej. W czasie Powstania Warszawskiego Zofia brała udział w koncertach dla powstańców.” – wspominają ją dziennikarze na stronie polsatnews.pl.

źródło: Polsat, media

Zobacz również: