wybuch gazu

Olbrzymi dramat na drodze krajowej numer 32, pomiędzy Zieloną Górą, a Krosnem Odrzańskim. Doszło tam do zderzenia się autobusu z busem transportu medycznego. Na miejscu pracują aż cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wiele służb ratunkowych. Droga jest całkowicie zablokowana.

Tragiczny w skutkach wypadek autokaru pod Zieloną Górą

Do tragicznego w skutkach zderzenia autokaru z busem transportu medycznego doszło na drodze krajowej o numerze 32. Do zderzenia doszło tuż za Zieloną Górą. Policja informuje o jednej ofierze oraz kilkudziesięciu poszkodowanych. 23 osoby zostały przetransportowane do szpitali, z czego 3 znajdują się w bardzo ciężkim stanie.

„Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Selekcjonujemy rannych. W autobusie były 52 osoby. Każda z nich ma mniejsze lub większe obrażenia. Po kolei będziemy zabierać do szpitala wszystkich wymagających hospitalizacji.” – przekazała portalowi Wirtualna Polska, kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy PSP. Ofiarą wypadku jest kierowca autobusu.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Zadysponowano 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz kilka karetek pogotowia. „Autobus przewrócił się. Policja zorganizowała już objazdy. Trwają działania służb ratunkowych. Na miejsce skierowane zostały wszystkie dostępne środki.” – informuje z kolei zielonogórska policja.

PSP Zielona Góra, Lubuska Policja
wypadek autokaru
PSP Zielona Góra, Lubuska Policja

Jak informuje GDDKiA oraz służby pracujące na miejscu, droga może być całkowicie zablokowana nawet przez 12 godzin. Na ten moment nie są znane jeszcze przyczyny, dlaczego miał miejsce wypadek autokaru. To będzie przedmiotem wyjaśnienia przez prokuraturę. Na ten moment wszystkie obecne na miejscu służby, a także wciąż dojeżdżające, koncentrują się na udzieleniu pomocy poszkodowanym.

źródło: Wirtualna Polska,

Zobacz również: