źródło: YT/89dzemik

Z racji tego, że nieco ponad dobę temu do mediów dostała się informacja, iż na sprzedaż zostało wystawione mieszkania Ryszarda Riedla, media bardzo zainteresował się potomstwem słynnego muzyka. Dziennikarze dotarli do całkiem ciekawych informacji, o których mało, kto wcześniej wiedział.

Życie Ryszarda Riedla, lidera słynnej grupy Dżem jest na tyle intrygujące i przede wszystkim bogate w doświadczenia, że moglibyśmy stworzyć tu na jego temat naprawdę długi i ciekawy tekst. Jednak życiorys muzyka był już opisany tyle razy, również w książce poświęconej jego postaci, że lepiej będzie odesłać Was do lektury tam, gdzie już ktoś to opisał w najlepszy możliwy sposób.

W tym tekście skupimy się natomiast na czymś, a raczej na kimś, o kim tak głośno w mediach nie jest. Mianowicie o dzieciach muzyka – Sebastianie Riedlu oraz Karolinie Riedel. Są oni owocem związku Ryszarda Riedla i jego ukochanej żony Małgorzaty. Kobieta po ciężkiej chorobie zmarła w 2007 roku. A czym zajmują się ich dzieci i jak obecnie wygląda ich życie? Niedawno na łamach portalu onet.pl dziennikarze opisali kilka ciekawych faktów życia obojga.

Ryszard Riedel: czym zajmują się jego dzieci?

Jak się okazuje oboje odziedziczyli po swoim ojcu coś, czym mogą się szczycić. Zarówno Sebastian Riedel, jak i Karolina Riedel są utalentowani. Co prawda w różnych kierunkach, jednak oboje realizują swoje pasje z dużym zaangażowaniem.

Wielu może o tym nie wiedzieć, ale Sebastian Riedel poszedł w zawodowe ślady ojca. Od lat zajmuje się muzyką , bowiem od 1993 roku gra i śpiewa w zespole o nazwie Cree. Wówczas Sebastian Riedel i jego koledzy Sylwester Kramek oraz Adrian Fuchs mięli zaledwie po 16 lat. Grypa do dziś jest aktywna na scenie i koncertuje. Jak wiemy u młodego muzyka pasja ojca udzieliła się już bardzo wcześnie – już za najmłodszych lat jeździł na koncerty z ojcem. Jak sam nieraz mówił w licznych wywiadach, wspomina ten czas niezwykle dobrze.

Młodsza o dwa lata od Sebastiana Riedla, Karolina Riedel nie jest obecna w mediach. Właściwie mało wiadomo na temat obecnego życia córki lidera Dżemu. Jak ustalili dziennikarze, lata temu przeprowadziła się do Portugalii i tam ułożyła sobie życie. Jak można wywnioskować również z jej mediów społecznościowych ma talent do rysowania. Jej prace możemy zobaczyć też na Instagramie. Ojciec również był uzdolniony w tym kierunku, jednak nigdy nie rozwinął swoich umiejętności.

onet.pl

Zobacz również: