pieniądze

Polski rząd opublikował najnowsze propozycje zmian w Polskim Ładzie. Jak się okazuje, jedną z tych grup, które mogą być szczególnie zadowolone z nich są emeryci. Szykują się bowiem rekordowe podwyżki emerytur. Gazeta „Fakt” i portal money.pl dokładnie wyliczyły, ile więcej pieniędzy otrzymają polscy emeryci.

Wiadomo, ile wyniosą podwyżki emerytur. Dobre wieści dla seniorów

Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu, polscy emeryci mogą odetchnąć z ulgą. Zmiany proponowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu spowodują, że do portfeli seniorów trafi o wiele więcej pieniędzy. Nie bez znaczenia jest także przyszłoroczna waloryzacja emerytur. Wiadomo, kto na tym wszystkim skorzysta najbardziej.

Jak już wiadomo od dość dawna, osoby, otrzymujące świadczenia do 2500 złotych brutto w skutek zmian wprowadzonych w „Polskim Ładzie”, nie będą płacić podatku dochodowego. Skorzystają na tym także emeryci. I co ciekawe, nie tylko Ci, którzy otrzymują taką kwotę, ale też wyższą. Oprócz tego, seniorzy mogą liczyć na rekordową waloryzację.

„W 2022 roku szykuje się rekordowa waloryzacja ich świadczeń. Według szacunków rządu waloryzacja emerytur może wynieść aż 4,89 proc. Wszystko przez szalejącą inflację, która osiągnęła niespotykane od 20 lat poziomy.” – czytamy w portalu money.pl.

Przechodząc już do konkretnych kwot, jakie obejmą podwyżki emerytur, to ciekawe wyliczenia przedstawił „Fakt”. „Najwięcej skorzystają ci, którzy na rękę dostają około 2500 zł emerytury i nieco mniej. Dla nich przyszłoroczne zmiany mogą oznaczać dodatkowe 4,2 tys. zł w portfelu w ciągu roku.” – wylicza popularny tabloid.

Pojawiło się też wyliczenie, na jakie podwyżki emerytur mogą liczyć seniorzy otrzymujące inne świadczenia. „Z kolei osoby z emeryturą minimalną rzędu 1000 zł zyskają przez rok około 2000 zł, a ci lepiej uposażeni – z emeryturami rzędu 5000 zł brutto – mogą liczyć na około 2800 zł więcej.” – wylicza gazeta „Fakt”.

Jak widać, w najbliższym czasie emeryci mogą liczyć na naprawdę spory wzrost swoich świadczeń. Wielu z nich powinno być zadowolonych, choć znajdą się też tacy, którzy stwierdzą, że wciąż to za mało. Ocenę pozostawiamy naszym czytelnikom.

źródło: Fakt, money.pl

Zobacz również: