źródło: Filmweb.pl

Choć Wiesław Gołas zapewne jest bardziej znany wśród starszego pokolenia widzów, z pewnością wiadomość o jego śmierci nie jest obojętna i młodszemu pokoleniu. Szczególnie dlatego, że aktor szerszej publiczności dał się poznać w kultowym serialu „Czterej pancerni i pies”, gdzie wcielał się w rolę przezabawnego Tomka Czereśniaka. Zmarł dziś nad ranem, w wieku 90 lat.

Legendarny dla polskiego kina i jego historii serial „Czterej pancerni i pies” to nie jedyny o czym warto wspomnieć, jeśli chodzi o karierę aktorką Wiesława Gołasa. Artysta na ekranie pojawił się w wielu – już dziś mających status „polskich klasyków” – produkcjach. Między innymi było to takie tytuły jak: „Poszukiwany, poszukiwana” z nieocenionym Wojciechem Pokorą w roli głównej, „Brunet Wieczorową pora” czy „Lalka”. Niezwykłą popularność Gołas zdobył też grając w popularnym serialu czasów PRL-u „Kapitan Sowa na Tropie”. Aktor występował również w roli komika razem z „Kabaretem Starszych Panów”.

Aktora ciepło wspominają nie tylko fani starszego i młodszego pokolenia. W sieci pojawiły się już wypowiedzi kolegów po fachu aktora, którzy jednak jednocześnie znali go bardzo dobrze prywatnie. Wśród znanych nazwisk pojawili się: Daniel Olbrychski, Franciszek Pieczka czy Janusz Gajos. Na łamach „Faktu” ukazał się artykuł, gdzie cała trójka wspomina aktorka. Wszystko zgodnie twierdzili, iż żałują, że nie zdążyli się spotkać ostatni ra

Wiesław Gołas zmarł wieku 90 lat

Wiesław Gołas zmarł nad razem 9 września 2021 roku.  Jego córka Agnieszka Gołas-Ners potwierdziła tę informację w rozmowie z portalem onet.pl. Za równy miesiąc skończyłby on 91 lat. Jak się dowiedzieliśmy aktor już jakiś czas temu podupadł na zdrowiu.

Jeszcze w ubiegłym roku w październiku aktor dostał udaru. Jeszcze w lutym 2021 roku jego zona mówiła, iż aktor wciąż wymaga stałej opieki, choć czuje się już lepiej. Wówczas miał jeszcze problemy z mową. Jak wynika z rozmowy z wyżej wymienionymi przyjaciółmi Gołasa, nie czuł się on dobrze, jednak starał się o tym nie mówić.

źródło: onet.pl, fakt.pl

Zobacz również: