Mateusz Morawiecki

Wygląda na to, że szykuje się nam kolejna rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Choć pierwsza, spodziewana dymisja w rządzie nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, to dziennikarze portalu Interia.pl nie mają najmniejszych wątpliwości. Wiadomo, kto straci swoje stanowisko.

Dymisja w rządzie Morawieckiego kwestią najbliższych godzin

Dziennikarze rzeczonego przez nas źródła dotarli do informacji, że tekę wiceministra aktywów państwowych ma stracić Zbigniew Gryglas. Oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj, w czwartek 9 września. Wiadomo już także – jak donosi Interia – że na stanowisku zastąpi go Karol Rabenda.

Czym jest podyktowana ta dymisja w rządzie Prawa i Sprawiedliwości? Sam Zbigniew Gryglas nie potwierdził póki co tych informacji, a wczoraj, obecny był na meczu reprezentacji Polski z Anglią. Jednak, jak donoszą źródła Interii i innych portali, Gryglas straci swoją funkcję po to, aby zrobić miejsce przedstawicielowi Partii Republikańskiej. „Nowym zastępcą Jacka Sasina zostanie Karol Rabenda, członek Partii Republikańskiej (jej liderem jest Adam Bielan), a także prezes stowarzyszenia Republikanie i gdański radny. Do lutego br. Rabenda był wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina.” – czytamy na łamach Interii.

Dziennikarze ustalili nieoficjalnie, że Gryglas w najbliższym czasie ma wziąć urlop. „Partia Republikańska Adama Bielana współtworzy Zjednoczoną Prawicę, wkrótce ma zostać podpisana nowa umowa koalicyjna, dzięki której Republikanie mają mieć „swoich” ministrów.” – wykłada kawę na ławę portal Interia.pl.

źródło: Interia, media

Zobacz również: