taksówka
Youtube, zdjęcie ilustracyjne

Policja poszukuje starszej kobiety. Służby właśnie opublikowały jej wizerunek. Co ciekawe, wcale nie chodzi o kolejne zaginięcie osoby w starszym wieku. Prawda jest dość przerażająca.

Policja podejrzewa seniorkę o dokonanie przestępstwa

Patrząc na zdjęcie starszej kobiety aż trudno uwierzyć, że jest ona poszukiwana w związku z prowadzonym przez funkcjonariuszy policji dochodzeniem. Seniorka jest podejrzewana o dokonanie przestępstwa. Tym, co dodatkowo bulwersuje jest fakt, iż do złamania prawa doszło na cmentarzu.

Zacznijmy jednak od samego początku. W pierwszej połowie czerwca na cmentarzu parafialnym przy ulicy Staromorzysławskiej w Koninie (województwo wielkopolskie) ktoś dokonał wyjątkowo obrzydliwego przestępstwa. Mianowicie, jedna z płyt nagrobnych została podpalona i uszkodzona. „2 czerwca br. w Koninie na cmentarzu parafialnym przy ul. Staromorzysławskiej doszło do podpalenia i uszkodzenia płyty nagrobkowej” – podał Sebastian Wiśniewski, rzecznik prasowy policji z Konina.

Oczywiście sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom. Policja niemalże od razu podjęła kroki mające na celu ustalenie sprawcy tego ohydnego przestępstwa. Jak w tego typu śledztwach bywa, funkcjonariusze przejrzeli monitoring. Z pewnością ogromne musiało być ich zdziwienie, kiedy okazało się, że prawdopodobnie wandalem jest sympatycznie wyglądająca seniorka. „Z nagrania z monitoringu wynika, że sprawcą tego przestępstwa może być starsza kobieta” – tłumaczył Sebastian Wiśniewski.

Chociaż od dokonania przestępstwa minęło już trochę czasu, to dopiero teraz policja zdecydowała się opublikować wizerunek starszej kobiety. Policjanci apelują, aby osoby, które rozpoznały kobietę, zgłaszały się na komendę. Oczywiście ludzie tacy mogą liczyć na pełną dyskrecję ze strony funkcjonariuszy. „Osoby rozpoznające wizerunek kobiety proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel. 47 77 52 600 lub pisząc na adres e-mail: zbigniew.lisiecki@po.policja.gov.pl” – poinformował rzecznik konińskiej policji.

Źródło: Fakt, Komenda Miejska Policji w Koninie

Zobacz również: