skład Polaków na San Marino
Leszek Szymański, PAP

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Paulo Sousa podał wyjściowy skład Polaków na mecz eliminacji do Mistrzostw Świata 2022, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z San Marino. Mamy kilka niespodzianek. Tego nikt nie przewidział!

Skład Polaków na mecz z San Marino

Wyjściowy skład Polaków podał na Twitterze jeden z dobrze zorientowanych dziennikarzy sportowych, Konrad Mazur. I co tu dużo ukrywać, mamy duże niespodzianki. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na linię obrony oraz zestaw pomocników.

To, co rzuca się w oczy, to fakt, że wbrew wszelkim spekulacjom, w wyjściowej jedenastce zobaczymy Roberta Lewandowskiego. Wynik meczu z San Marino jest ważny dla układu tabeli w grupie. Przy równej ilości punktów, to bramki będą decydowały o miejscu w tabeli.

Polacy wracają do znanego z Mistrzostw Europy ustawienia z trzema obrońcami i wahadłami. Co ciekawe, zupełnie inaczej graliśmy przeciwko Albanii. O ile w bramce znów stanie Wojciech Szczęsny, to trójkę – zupełnie nowych obrońców – tworzyć będą Kamil Piątkowski, Michał Helik oraz Tomasz Kędziora. Na wahadłach zobaczymy Tymoteusza Puchacza i Jakuba Kamińskiego. W pomocy też sporo zmian, a od pierwszej minuty zagrają Szymański, Linetty oraz Moder – będący jedynym środkowym pomocnikiem, który wybiegł od pierwszej minuty przeciwko Albanii. W ataku Robertowi Lewandowskiemu towarzyszyć będzie Karol Świderski.

Liczymy na wysokie zwycięstwo reprezentacji Polski z San Marino. Skład Polaków jest mocno ofensywny, a to powinno gwarantować wielkie emocje i sporo bramek. Początek spotkania już o godzinie 20:45.

Polacy spróbują zmazać plamę po niezbyt udanym meczu z Albanią, który, pomimo kiepskiej gry i olbrzymiego naporu Albańczyków, wygraliśmy 4:1. Z San Marino mamy obowiązek nie tylko wysoko wygrać, ale przede wszystkim zagrać przekonywująco. Na tyle, że kibice uwierzą, że będziemy w stanie postawić się w kolejnym meczu reprezentacji Anglii. Z Anglikami zagramy już przecież 8 września 2021 roku.

Zobacz również: