Donald Tusk

W cieniu wydarzeń, które rozgrywają się przy polsko-białoruskiej granicy i wprowadzenia stanu wyjątkowego dla przygranicznych województw, Komisja Europejska zablokowała miliardy euro środków, które miały wpłynąć do polskiego budżetu. Wydarzenia te skomentował Donald Tusk. Czy lider Platformy Obywatelskiej wezwał do rewolucji? Można odnieść takie wrażenie.

Po tym komentarzu wielu nie ma wątpliwości. Donald Tusk wzywa do rewolucji

„Jak podał komisarz UE ds. gospodarczych Paolo Gentiloni: Komisja Europejska wstrzymuje wypłatę 57 mld euro dla Polski, bo ma obawy o niezależność sądów i wolność mediów.” – czytamy na stronie internetowej polsatnews.pl. Z tego też tytułu specjalne oświadczenie wideo w mediach społecznościowych zamieścił Donald Tusk.

Lider Platformy Obywatelskiej ostro atakuje Jarosława Kaczyńskiego i Prawo i Sprawiedliwość. Donald Tusk mówi o dramatycznych szkodach dla Polski i obsesji Kaczyńskiego. Na sam koniec nawołuje do powstrzymania tego za wszelką cenę.

„Jarosław Kaczyński swoją nieodpowiedzialną i niemądrą polityką wyrządza Polsce i wszystkim Polakom dramatyczne szkody. Dziś Unia Europejska wstrzymuje miliardy euro pomocy, której nasz kraj potrzebuje jak tlenu. Wstrzymuje tylko dlatego, że PiS niszczy polską praworządność i europejski ład prawny.” – mówi Donald Tusk.

„Kiedyś ominął Polskę plan Marshalla, bo byliśmy krajem bezprawia, rządzonym autorytarnie przez komunistów. Zamiast pomocy zachodu ufundowano nam wtedy sowiecki ład. Dziś zaczyna być podobnie. To można jeszcze naprawić. Nie myśleć o tym jak stanem wyjątkowym, chaosem prowokowanym na granicy i sianiem lęku przykryć własną bezradność, tylko natychmiast zaprzestać rujnowania polskiego porządku konstytucyjnego i głupiej wojny z zachodem.” – dodaje na nagraniu widocznym na końcu tekstu.

„Za obsesję Kaczyńskiego płacą dziś wszyscy Polacy. Musimy za wszelką cenę zatrzymać ten marsz lunatyków. Jest jeszcze czas.” – kończy swoje oświadczenie Donald Tusk. Całość możecie zobaczyć na poniższym nagraniu wideo, które Tusk opublikował w mediach społecznościowych.

Nagranie spotkało się z różnymi komentarzami. Część osób popiera Tuska, a część sprzeciwia się stanowisku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. „Szpilkę” Tuskowi wbił między innymi Samuel Pereira z TVP Info.

źródło: 300polityka.pl, media, Twitter

Zobacz również: