Kuba Błaszczykowski

„Przede mną ciężkie chwile” – słyszymy na nagraniu, które w mediach społecznościowych zamieścił Kuba Błaszczykowski. Wideo jest skierowane do kibiców.

Kuba Błaszczykowski poważnie kontuzjowany. Co z jego karierą?

„Raz jest dobrze, raz jest źle.” – przyznał Kuba Błaszczykowski na nagraniu, które pojawiło się na jego koncie na Facebooku. Piłkarz Wisły Kraków wyjawił, że na jednym z treningów doznał poważnej kontuzji. Chodzi o zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie.

Kuba Błaszczykowski nie będzie zdolny do gry przez co najmniej kilka miesięcy. Ma już na karku 35-lat i za sobą kilkadziesiąt (jak wyliczają niektóre media, nawet 50!) kontuzji. Dlatego też wielu kibiców zastanawiało się, co dalej z karierą Błaszczykowskiego? Czy to koniec? Sam zainteresowany odpowiedział na to pytanie w nagraniu wideo, które publikujemy na końcu naszego tekstu.

„Dzisiaj mam, nie do końca pozytywną, informację. Na środowym treningu zerwałem więzadła krzyżowe. Zdaję sobie sprawę, że teraz bardzo ciężkie chwile przede mną.” – poinformował wyraźnie zasmucony Kuba Błaszczykowski. Po chwili, gracz Wisły Kraków zaprzeczył, jakoby miał kończyć karierę. „Wszystkim tym, którzy pewnie będą po raz kolejny chcieli kończyć moją karierę, przypominam, że wstałem 100 razy i wstanę 101 raz. Tym, którzy mnie wspierają serdecznie dziękuję i w tych ciężkich czasach życzę wszystkim dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze.” – słyszymy na nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Jakub Błaszczykowski na głębokie wody piłki nożnej wypłynął właśnie w Wiśle Kraków. Zapracował na transfer do Borussi Dortmund. Następnie był wypożyczony do Fiorentiny, gdzie miał przyjemność pracować z Paulo Sousą. Choć akurat przyjemność to słowo na wyrost, bowiem Błaszczykowski nie był ulubieńcem obecnego trenera reprezentacji Polski.

Dwa mecze w tym sezonie i niestety kontuzja…

W lutym 2019 roku Jakub Błaszczykowski zdecydował się na powrót do Wisły Kraków. Stał się jednym ze współwłaścicieli klubu, pożyczając Białej Gwieździe pieniądze na przetrwanie. Po powrocie do PKO Ekstraklasy, Błaszczykowski wystąpił w 48 spotkaniach Wisły, zdobywając 16 goli i notując siedem asyst. W tym sezonie zagrał w dwóch meczach, spędzając na boisku łącznie 52 minuty. Warto też przypomnieć, że Kuba to 108-krotny reprezentant Polski, którzy z koszulką z Orzełkiem na piersi wystąpił na wielu ważnych turniejach.

Zobacz również: