źródło: Twitter/JuventusFC

Zmarł legendarny piłkarz Juventusu Francesco Morini. Grając na pozycji obrońcy rozegrał dla klubu ponad 370 meczów i tym samym przyczynił się do pięciokrotnego zdobycia Mistrzostwa Włoch. Wczoraj pożegnał go między innymi Zbigniew Boniek.

Francesco Morini zaczynał swoją karierę w Sampdorii (1963 r.). Szybko jednak trafił w szeregi drużyny Juventusu i tam spędził kolejne 11 lat, zdobywając z zespołem największe sukcesy. Karierę zakończył jednak w kanadyjskim klubie Toronto Blizzard. Na swoim koncie miał także kilkanaście występów w reprezentacji i Włoch, a dzięki temu został zapamiętany jako naprawdę dobry zawodnik, szczególnie skuteczny w defensywie, choć co ciekawe nigdy tam nie strzelił bramki. Zmarł w wieku 77 lat.

Zbigniew Boniek w hołdzie dla Francesco Morini

Warto zaznaczyć, iż Zbigniew Boniek całkiem dobrze znał się z Morinim. Bowiem, kiedy ten zakończył swoją karierę na boisku, został dyrektorem sportowym i kierownikiem „Starej Damy”. Zbigniew Boniek dodał w intencji Moriniego wpis na Twitterze. Jak się jednak okazuje nie był on taki zwyczajny – okazał się niemal hołdem.

Był trenerem «naszego Juve». Przyjazny, uśmiechnięty, pomocny. Był dla mnie świetnym kolegą. Żegnaj, Francesco – napisał Boniek.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/1432615041707253761?s=20

źródło: RadioZet.pl

Zobacz również: