wybuch gazu

Setki tysięcy Polaków otrzymały dziś wiadomość SMS z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wszystko przez spodziewane załamanie pogody i intensywne opady deszczu. Możliwe są lokalne podtopienia oraz powodzie. Otrzymaliście Alert RCB? Nie lekceważcie go.

Rządowe centrum bezpieczeństwa rozsyła Alert RCB

Coraz więcej mieszkańców Polski otrzymuje dzisiaj na swoje telefony Alert RCB. Z godziny na godzinę obejmowane są nim kolejne województwa. Niewykluczone, że to nie koniec. Sprawdzamy, o co chodzi.

Na ten moment Alert RCB otrzymali mieszkańcy województw (kolejno): lubelskiego, wielkopolskiego i lubelskiego. Jako ostatni alertem zostali objęci mieszkańcy województwa mazowieckiego. To właśnie w tych regionach (niewykluczone, że pojawią się też kolejne) meteorolodzy spodziewają się intensywnych opadów deszczu.

Alert RCB obowiązuje od dzisiaj tj. 23 sierpnia do jutra 24 sierpnia. Punkt kulminacyjny ma nastąpić w nocy 23 sierpnia. „Przygotuj się na ewentualne podtopienia.” – czytamy w alercie. Jak informuje wiadomość, rozesłana do setek tysięcy Polaków, spodziewane są intensywne opady deszczu, które mogą skutkować gwałtownymi wezbraniami rzek. Meteorolodzy ostrzegają także, że niewykluczone są lokalne powodzie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i nie należy jej pod żadnym pozorem lekceważyć. W wielu regionach Polski od samego rana intensywnie pada deszcz.

Po województwie lubelskim, które jako pierwsze zostało objęte Alertem RCB, także mieszkańcy województw lubuskiego i wielkopolskiego otrzymali ostrzeżenie meteorologiczne na swoje telefony komórkowe. „Uwaga! Dzis i w nocy (23/24.08) intensywne opady deszczu. Mozliwe gwaltowne wezbrania rzek. Przygotuj sie na ewentualne podtopienia.” – czytamy w alercie (pisownia oryginalna).

Jako ostatni do ostrzeżenia meteorologicznego zostali włączeni mieszkańcy województwa mazowieckiego. Niewykluczone, że już wkrótce czerwonym kolorem zapełni się jeszcze większy obszar Polski. Meteorolodzy spodziewają się kolejnych Alertów RCB wskutek coraz bardziej intensywnych opadów deszczu. Warto więc mieć telefon w zasięgu ręki i sprawdzać, czy nie otrzymaliśmy takiej wiadomości. Zabezpieczcie swój dobytek (ruchomości, jak i nieruchomości).

Zobacz również: