źródło: Onet News/protest z 10.08.2021

TVN nie składa broni, więcej – redaktorzy, dziennikarze tvn24.pl trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o informacje na temat nowych postanowień w sprawie koncesji stacji. Wszystkie ręce na pokład to nowe motto TVN na najbliższe kilka tygodni czy też miesięcy. Portal informacyjny TVN aż kipi od wszelkich komentarzy i opinii, głównie polityków.

Social media poszły w ruch, od kilku dni absolutnie wszędzie widzimy odwołania do kończącej się koncesji stacji TVN. Wiele mediów, solidarnie opowiedziało się po stronie stacji. Powróciło  rozsławione kilka miesięcy temu hasło „Media bez wyboru” uzupełnione także o nowe „Wolne media”. Liczne posty sław TVN-u również pojawiają się jeden po drugim.

W sejmie natomiast robi się coraz goręcej pod wpływem kolejnych, napływających komentarzy polityków i nie tylko, które zresztą TVN 24 skrzętnie przytacza, wciąż systematycznie uzupełniając o te nowe.

Discovery: „będziemy nadal zdecydowanie bronić TVN”

O sprawie nieprzedłużania koncesji TVN robi się głośno również w mediach zagranicznych. Kilkanaście godzin temu ukazał się artykuł w portalu onet.pl z wypowiedzią, prezesa i dyrektora generalnego Discovery Networks International Jean-Briac Perrette.

Rządy prawa i wolne media są kluczowym elementem każdej demokracji i będziemy nadal zdecydowanie bronić roli TVN jako wiodącego i niezależnego medium w kraju – powiedział.

TVN24 kipi od kolejnych komentarzy

Serwery portalu tvn24.pl wrzą od kolejnych artykułów pozostających wciąż w temacie koncesji stacji. Pozostały wiadomości z Polski czy ze świata odeszły na dalszy plan. Po dzisiejszej informacji o odroczeniu obrad Sejmu w tej sprawie, tym bardziej nie zabrakło komentarzy politycznej opozycji PiS.

„Pewnie w tej chwili trwa łamanie niektórych posłów i będzie pewnie próba reasumpcji, natomiast cała Polska wiedziała, że ten wniosek o odroczenie obrad został przegłosowany (…)” – przeczytaliśmy dziś słowa Michała Szczerby (PO) na stronie głównej portalu, w „przypiętym” u góry artykule.

Niemal każdy kolejny tekst na stronie tvn24.pl obraca się wokół tematu lex anty-TVN. I zapewne jeszcze przez dłuższy czas będzie tam gościł. Nie inaczej jest także w telewizji. Czy takie działanie przynosi skutki? Zdecydowanie tak. Ale czy zaowocuje osiągnięciem głównego celu?

Przypomnijmy, że zaczątkiem do medialnej niezgody w Polsce był nowy projekt PiS traktujący o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jego założenia mówią o zmianie zasad przyznawania koncesji na nadawanie mediów z kapitałem spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Sprawa głośnie medialna stała się za sprawą tych, którzy uważają, iż projekt jest wymierzony właśnie w stacje TVN, która należy do koncernu amerykańskiego. Tego jednak politycy Prawa i Sprawiedliwości się wypierają.

źródło: tvn24.pl, onet.pl

Zobacz również: