PKO BP wydaje alert

Klienci PKO BP kolejny raz mogą mieć powody do obaw. Dlatego też sam bank, jak i jeden z najpopularniejszych portali technologicznych w Polsce – dobreprogramy.pl biją na alarm.

Nie lekceważ tego, jeśli masz konto w PKO BP

Na oficjalnej stronie internetowej banku PKO BP pojawiło się ostrzeżenie, z którym powinni zapoznać się wszyscy jego klienci. Sprawę szerzej opisuje też rzeczony we wstępie portal. Konkretnie rzecz ujmując, chodzi o telefony, które otrzymują klienci banku.

Zostają oni poinformowani o utracie dostępu do konta oraz otrzymują ofertę pomocy w odzyskaniu rachunku bankowego. Problem jednak w tym, że połączeń nie wykonują pracownicy banku PKO BP, a oszuści. Cyberprzestępcy zacierają ręce na pieniądze Polaków.

„Oszuści dzwonią do klientów i podszywają się pod pracowników banku. Mogą twierdzić, że ktoś wziął pożyczkę na Twoje dane lub zrobił przelew. Jeśli podasz im dane logowania, kod BLIK lub kod z narzędzia autoryzacyjnego albo zainstalujesz na ich polecenie podejrzane oprogramowanie – stracisz pieniądze.” – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie banku.

Co ciekawe, połączenia telefoniczne nie są jedynym sposobem oszustów na wykradzenie danych dostępowych do konta, a następnie naszych pieniędzy. Czujni musimy być także przy okazji wiadomości sms oraz komunikatorów internetowych. „Uważaj na wszelkie wiadomości (SMS, Messenger, WhatsApp, itp.) od nieznanych Ci osób, podających się za kupujących na portalu sprzedażowym bądź aukcyjnym, w których jesteś proszony o kliknięcie w link i podanie danych.” – nadmienia PKO BP.

Bądźcie ostrożni i pamiętajcie, aby w sieci stosować zasadę ograniczonego zaufania. Nie klikajcie w podejrzane linki od nieznajomych osób. Zwłaszcza, kiedy za nimi kryje się atrakcyjna informacja lub pilna sprawa. Zawsze takie połączenie czy wiadomość można zweryfikować na oficjalnej infolinii banku PKO BP.

 

Zobacz również: