zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Tragiczne doniesienia docierają ze świata, a konkretnie z Belgii, gdzie zawaliła się część budowanej szkoły. W katastrofie budowlanej zginęło pięć osób, a dziewięć kolejnych doznało różnego stopnia obrażeń. Znamy szczegóły.

Zawaliła się szkoła, są zabici i ranni

Belgijskie media donoszą, że w Antwerpii doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się tam górna część budowanej szkoły. To wielopiętrowy budynek. Jak na razie, służby nie wiedzą, co było przyczyną zawalenia się obiektu.

Jak donosi, The Brussels Times szkoła miała zostać oddana do użytku wraz z początkiem nowego roku szkolnego, a więc 1 września. Z racji tego, że czas gonił, to firma budowlana chciała przyspieszyć pracę, by dotrzymać terminu. Być może wpłynęło to na niedopatrzenia, które doprowadziły do katastrofy budowlanej. Jak donosi The Brussels Times, to tylko wstępna hipoteza i jest za wcześnie, by o o tym mówić.

Wśród pięciu ofiar katastrofy wszyscy to pracownicy budowlani, którzy pracowali przy budowie szkoły. Media przekazują także, że 6 rannym nic nie zagraża, a trzech kolejnych przebywa na oddziale Intensywnej Terapii i walczą o swoje życie.

Polska Agencja Prasowa, powołując się na zagraniczne depesze, donosi, że miejsce tragedii odwiedzili zarówno belgijski król Filip, jak i premier belgijskiego rządu Alexander De Croo. Została powołana specjalna komisja, która będzie wyjaśniać przyczyny katastrofy.

źródło: PAP, Interia.pl, The Brussels Times

Zobacz również: